Ogłoszenie

Trzydnik Duży: Kolędniczy przegląd za nami

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Około 650 artystów z terenu powiatu kraśnickiego zaprezentowało się w XIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych, który odbył się w Trzydniku Dużym. Organizowany był on przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Spośród dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych jurorzy pierwszą nagrodę przyznali zespołowi jasełkowemu "Cheaster" ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce (opiekun Marta Łuszczak). W młodszych kategoriach wiekowych najlepszą solistką wybrano Kingę Suchorę z Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym, w kategorii chórów nagroda trafiła do reprezentantów Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 z Kraśnika, a najlepszym zespołem wokalny okazał się zespół ?Secret? ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku.

Wśród dorosłych wykonawców, którzy na trzydnickiej scenie występowali dzisiaj, główne laury zebrali: Majdaniacy (kategoria zespół śpiewaczy), ?No Name? z Gościeradowa (zespół wokalny i wokalno-instrumentalny), chór z Parafii św. Józefa w Kraśniku (chóry), Kapela Janka (kapele), Urszula i Ewelina Olszówka (najlepszy duet), Magdalena Mazurek (najlepsza solistka), Męski Zespół ?Herody? z Budek (spektakl obrzędowy).

Najnowsze ogłoszenia