Ogłoszenie

Gościeradów. GOK i Kapela Ludowa świętowały jubileusze istnienia. FOTO, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

"Kultura jest tym co sprawiło, że człowiek jest czymś innym niż przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie" - napisał żyjący w XX wieku francuski pisarz i polityk Andre Malraux. Z tego względu ludziom którzy działają w kulturze, a na dodatek propagują ją od wielu lat, należy się szczególny szacunek i uznanie. W miniony piątek, 27 listopada, słowa uznania i gratulacje za działalność w tej właśnie sferze życia popłynęły w kierunku tych, którzy wpisali się w historię Gminnego Ośrodka Kultury w Gościeradowie i działającej przy nim Kapeli Ludowej.

Okazją do podziękowań i złożenia życzeń były jubileusz 30 lat istnienia gościeradowskiego GOK-u i 20. "urodziny" Kapeli Ludowej. Pospieszyli z nimi przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, ośrodków kultury współpracujących z placówką, sponsorów, szkół, bibliotek i zespołów.

Jak przystało na kulturalną imprezę urodzinową zabraknąć na niej nie mogło części artystycznej. Zaprezentowali się w niej oczywiście artyści związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury, między innymi zespół taneczny Folwark, wokalistki Magda Balwicka, Dominika Drdzeń i Oliwia Kuśmierz (występy Dominiki i Oliwii można zobaczyć poniżej w naszych materiałach wideo), Zespół Klubu Seniora i Zespół Ludowy z Księżomierzy oraz współpracujące z kapelą "Kowalanki". Zabraknąć nie mogło także występu samej jubilatki - czyli Kapeli Ludowej. 

 

 

Nasze zdjęcia z uroczystości jubileuszowych można obejrzeć klikając tutaj.  

Najnowsze ogłoszenia