Ogłoszenie

Akcja "Fortepian". Stowarzyszenie "Muzyk" i Szkoła Muzyczna proszą o wsparcie zbiórki funduszy na instrument

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Fortepian jest zawsze sercem szkoły muzycznej i atrybutem każdej sali koncertowej. Jego zakup to jednak znaczny wydatek. Z tego właśnie względu Stowarzyszenie "Muzyk" działające przy Szkole Muzyczna I stopnia im. Kompozytorów Polskich zainicjowało akcję mającą na celu zebranie środków na zakup tego instrumentu do placówki. Włączyć się w nią można przekazując chociażby 1% podatku na rzecz stowarzyszenia lub poprzez wpłaty na jego konto.

Istniejąca od 10 lat Szkoła Muzyczna I stopnia im. Kompozytorów Polskich w Kraśniku kształci i rozwija dzieci, które łączy miłość do muzyki. To właśnie z myślą o nich, ich prawidłowym rozwoju dyrekcja szkoły stara się, by nie musiały wyjeżdżać z Kraśnika, chcąc słuchać utworów Fryderyka Chopina.

Działające przy szkole Stowarzyszenie jest organizacją non profit powołaną do wspierania szkoły i procesu kształcenia, który jest bardzo kosztowny, a zakup instrumentów często przekracza możliwości finansowe szkoły.

- Odpis 1% podatku bądź darowizna przeznaczona na ten cel sprawią, że dzieci, które marzą nie o słodyczach czy zabawkach, ale o fortepianie, będą mogły cieszyć się pięknem żywej muzyki. W celu zbierania funduszy szkoła zaplanowała również cykl koncertów z udziałem nauczycieli i uczniów, mając nadzieję, że inni muzycy ? przyjaciele szkoły również zechcą zagrać wspierając ten cel. Honorowy patronat nad akcją zgodził się objąć Burmistrz Miasta Kraśnik, Mirosław Włodarczyk - informują organizatorzy akcji

Pierwszy koncert charytatywny odbędzie się już 14 stycznia o godz. 18:00 w sali koncertowej szkoły przy ul. Popiełuszki 1. Z muzyką Franciszka Schuberta wystąpi Błażej Lipiński, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, na co dzień nauczyciel fortepianu w szkole w Kraśniku.

 - Zakup fortepianu jest dla Kraśnika inwestycją w lepszą przyszłość edukacyjną i kulturalną miasta. Społeczność szkoły dziękuje wszystkim, którzy na swoim rozliczeniu PIT wpiszą nr KRS 0000324405 i wskażą stowarzyszenie "Muzyk". Uczniowie wdzięczni będą również za każdą wpłatę na konto stowarzyszenia Pekao SA I/O Kraśnik nr 78 1240 2395 1111 0010 2331 5814 mając nadzieję na sukces akcji "fortepian" - dodają organizatorzy akcji.

 

Najnowsze ogłoszenia