Ogłoszenie

Zagrali utwory Schuberta i Ravela. Trwa zbiórka funduszy na fortepian. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj wieczorem (4 lutego) odbył się trzeci już koncert charytatywny w ramach akcji "Fortepian marzeniem dzieci". Tym razem publiczność zgromadzona w sali koncertowej kraśnickiej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Kompozytorów Polskich mogła wysłuchać utworów Franciszka Schuberta i Maurice'a Ravela w wykonaniu Aleksandry Lipińskiej, przy wsparciu Błażeja Lipińskiego.

"Fortepian marzeniem dzieci" to akcja charytatywna, którą przybliżaliśmy już na naszym portalu. Jej celem jest zbiórka środków na zakup nowego instrumentu dla kraśnickiej Szkoły Muzycznej i Stopnia im. Kompozytorów Polskich. Organizują ją placówka i działające przy niej Stowarzyszenie "Muzyk".


Zobacz też:

Akcja "Fortepian". Stowarzyszenie "Muzyk" i Szkoła Muzyczna proszą o wsparcie zbiórki funduszy na instrument


W ramach akcji obyły się już trzy koncerty, podczas których prowadzona była zbiórka funduszy na zakup fortepianu. W planach są już dwa kolejne, a na tym prawdopodobnie nie koniec.

Do tej pory, a akcja prowadzona jest od drugiej połowy grudnia, udało się uzbierać już około 8 tys. zł. Potrzeba jednak sporo więcej, bo instrument kosztuje około 90 tys. zł.

 

To jak koncert wyglądał okiem naszego fotoreportera można zobaczyć klikając tutaj, natomiast poniżej fragmenty dwóch utworów w wykonaniu Aleksandry Lipińskiej oraz Aleksandry Lipińskiej i Błażeja Lipińskiego.

 

 

Najnowsze ogłoszenia