Ogłoszenie

Powrót "Bardograjki". Pierwszy koncert 14 lutego

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

14 lutego o godz. 18.00 w galerii "Trójka" CKiP wystąpią Beata Osytek i Agnieszka Szczepaniak. Będzie to pierwszy - po dwóch latach przerwy - koncert z cyklu "Bardograjka". Wstęp wolny.

 

W tym roku, po dłuższej przerwie, reaktywowany zostanie cykl koncertów promujących muzykę określaną mianem poezji śpiewanej i piosenki literackiej. To najczęściej akustyczne lub semi-akustyczne występy utrzymane w lirycznym, kontemplacyjnym lub satyrycznym nastroju.

W poprzednich edycjach "Bardograjki" wystąpiło wielu znanych artystów tego gatunku, m.in.:  Dominika Barabas, Jan Kondrak, Jacek Kadis, Łukasz Jemioła, Marek Andrzejewski, Łukasz Majewski, Piotr Selim, Paweł Orkisz, Grzegorz Szymański.

Tym razem na scenie w CKiP zaprezentują się Beata Osytek i Agnieszka Szczepaniak z recitalem pt. "Nocny tramwaj", który zostanie poprzedzony występem Jakuba Tarnawskiego i Jacka Kadisa,  jednego z inicjatorów powołania do życia "Bardograjki".

Beata Osytek jest laureatką wielu festiwali piosenki autorskiej w Polsce. Wśród nich między innymi były: Ogólnopolskie Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "Smak" w Myśliborzu (Dębowy Szczebel oraz Nagroda Specjalna Radia Zachód), Festiwal Piosenki Literackiej w Świdniku (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej "Oppa" (Złota Piątka), Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia" (Grand Prix), Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (4. nagroda i 3. Nagroda oraz nagroda dziennikarzy).

W marcu zaplanowano kolejny koncert w CKiP. Wystąpi Tomek Krzymiński z Warszawy, który ma w repertuarze piosenki Kabaretu Starszych Panów. Organizatorami "Bardograjki" są Starostwo Powiatowe w Kraśniku, Miasto Kraśnik i CKiP.

Na zdjęciu Jacek Kadis

Najnowsze ogłoszenia