Ogłoszenie

Były smakołyki regionalnej kuchni, pokaz Ivo Violante i występy artystyczne. Kolejny Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej za nami. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mimo że początkowo pogoda do tego nie zachęcała, to ci którzy zawitali w niedzielne przedpołudnie na kraśnicki rynek, by wziąć udział w kolejnej już odsłonie Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej organizowanego przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej, zawiedzeni być nie powinni. Przede wszystkim były regionalne smakołyki do popróbowania, a oprócz tego konkursy kulinarne, występy artystyczne i animacje dla dzieci. Swoim kunsztem w sztuce kuchennej dzielił się restaurator, uczestnik telewizyjnego programu Top Chef, Ivo Violante.

W konkursie na królową potraw po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Witold Grudziński. Jak przekonywali jurorzy z Ivo na czele, a wspomagały go panie Małgorzata Solis, Teresa Kaźmierak, Wioletta Wilkos, Janina Bańka i Kazimiera Drozd, pieczona kaczka z borowikami przygotowana przez pana Witolda wprost rozpływała się w ustach. Ponadto wyróżnienia otrzymały Edyta Wojciechowska za mech wyżnicki, Jadwiga Łukasik za babkę gotowaną oraz Jadwiga Kuropiewska za polędwiczki z dorsza.

 

 

Szanse żeby wykazać się mieli także mali kucharze, których do wspólnego zrobienia lemoniady zaprosiła blogerka kulinarna Marta Pyzik. Ponadto jak dawniej robiło się masło przypomnieli członkowie Kraśnickiego Klubu Kolekcjonerów ze Szczepanem Ignaczyńskim na czele, a do własnoręcznego zrobienia zapiekanych jabłek z serem grogonzolą zachęcała kulinarna gwiazda festiwalu.

 

 

Jeżeli chodzi o występy artystyczne, to na scenie zaprezentowali się między innymi Oliwia Kuśmierz, Agni Caldarar, Małgorzata Markowska, młodzi tancerze z gościeradowskiego GOK-u oraz goście z ukraińskiego miasta Browary - zespół "Wszystko w Porządku". Imprezę, która towarzyszyła kraśnickiemu Świętu Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa, poprowadziła Magdalena Lipiec - Jaremek z Radia Lublin.

 

To co działo się wczoraj na kraśnickim rynku można zobaczyć na naszych zdjęciach, obszerną fotogalerię odnajdziecie tutaj oraz na naszych filmikach dołączonych do informacji.

Najnowsze ogłoszenia