Ogłoszenie

Sukces „Majdaniaków” na jubileuszowym festiwalu

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W czerwcu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą już po raz 50. odbył się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jedyną reprezentacją powiatu kraśnickiego na tym festiwalu był Męski Zespół Śpiewaczy „Majdaniacy” z Majdanu - Obleszcze (gmina Szastarka). Za swój występ przed jury i publicznością odniósł wielki sukces, zdobywając pierwszą nagrodę w kategorii zespołów śpiewaczych.

Zespół kierowany przez Mirosława Budkowskiego występował już w Kazimierzu w poprzednich latach- 2003, 2007, 2011. Był wtedy nagradzany, ale dopiero teraz otrzymał najwyższą ocenę jury. Na tegorocznym festiwalu zaprezentowało się 29 zespołów śpiewaczych z terenu całego kraju.

Warte podkreślenia jest także to, że z okazji jubileuszu, za wieloletnią społeczną pracę w biurze organizacyjnym i promocję kazimierskiego festiwalu, Zarząd Województwa Lubelskiego docenił także naszego miłośnika kultury ludowej i regionalistę Andrzeja Wojtana. Pan Andrzejowi otrzymał Medal Pamiątkowy „Za zasługi dla woj. lubelskiego”. Na kazimierskiej estradzie wręczyła sekretarz województwa lubelskiego Anna Augustyniak.

 

Na zdjęciu zespół Majdaniacy podczas występu w Kazimierzu. foto Andrzej Wojtan

Najnowsze ogłoszenia