Ogłoszenie

Gościeradowskie Europejskie Dni Dziedzictwa tym razem w plenerze, przy Źródliskach Łany

Źródliska Łany. kadr z filmu promocyjnego gminy Gościeradów

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pokaz mierzenia łana za pomocą gromy, pokaz gaszenia ognia wodą z Tuczyna, prania w rzece, konkurs wykonywania powróseł i snopków na czas, a do tego występy zespołów ludowych, jarmark tradycyjnych potraw (np. osłodków gościeradowskich, czyli cukierków z cukru i mleka, lizaków z buraków, tradycyjnych ciast, syropu z mniszka lekarskiego) i wiele innych atrakcji czeka na tych wszystkich, którzy w najbliższą niedzielę, 20 września, odwiedzą miejscowość Łany w gminie Gościeradów. Tam, przy Źródliskach, odbędą się tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

Tegoroczne EDD odbywać będą się pod hasłem "Odnajdowanie utraconego dziedzictwa gminy - szansą na zachowanie dziedzictwa Polski", dlatego organizatorzy ich gościeradowskich obchodów chcą przypomnieć lokalne tradycje, przybliżyć je uczestnikom imprezy i tym samym uchronić od zapomnienia.

Obchodom patronuje wójt Mariusz Szczepanik.

Organizatorami imprezy są Gminna Biblioteka Publiczna w Gościeradowie, Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Gościeradów, Klub Seniora w Gościeradowie, Zespół Ludowy z Księżomierzy, Teatr Wiejski z Marynopola, Stowarzyszenie Przyjaciół Gościeradowa, Nadleśnictwo Gościeradów, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie, jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu gminy Gościeradów, Wojewódzka Izba Tradycji Pożarniczych w Kraśniku we współpracy z Urzędem Gminy Gościeradów i Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

 

 

Najnowsze ogłoszenia