Ogłoszenie

Canion wrócił z nową płytą

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Istnieją już 10 lat. Pierwszy ich krążek, który patronatem objął Program 1 Polskiego Radia, na rynku pojawił się w 2011 roku. Ich piosenki można było usłyszeć na radiowej antenie, grali koncerty, ale później zawiesili swoją działalność. Canion, bo o tym zespole mowa, wrócił w ubiegłym roku z nową płytą zatytułowaną "Drzewa Głupców".

Obecnie zespół tworzą: Dariusz Koneczny (gitara, wokal), Jerzy Bartoszek (instrumenty klawiszowe), Robert Gałuszkiewicz (gitara basowa), Łukasz Chudzicki (perkusja) oraz Łukasz Zieliński (gitara).

- Gramy ogólnie mówiąc muzykę rockową. Mamy w swoim repertuarze zarówno mocniejsze, jak i lżejsze utwory. Na płycie jest ich 10. Śpiewamy o różnych sytuacjach życiowych, które spotykają nas wszystkich na co dzień. Słowa do piosenek napisał Stanisław Wójtowicz, za muzykę odpowiadałem ja, a aranże robiliśmy wspólnie - mówi Dariusz Koneczny.

Patronat nad płytą objęła radiostacja RockTime online. Zespół Canion można usłyszeć także między innymi w Radiu Lublin. Jedna z piosenek notowana jest na Lubliście.

 

 

Teraz muzycy czas poświęcają na próby. Na okres wiosenno-letni planowane są koncerty, ale jeszcze jest za wcześnie, by mówić o szczegółach. Prowadzone są także rozmowy dotyczące wideoklipu. Płytę można kupić między innymi przez portal olx.pl

Wydanie płyty pt. "Drzewa Głupców" finansowo wsparł Urząd Miasta Kraśnik.

 

Uwaga konkurs!

Dla 4 osób, które przyślą nam poprawną odpowiedź na pytanie: Jaka piosenka zespołu Canion notowana jest w konkursie Lublista Radia Lublin mamy płyty grupy:

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy tytułować maile "Konkurs Canion" i oprócz odpowiedzi podawać w nich także swoje imię i nazwisko, miejscowość w której się mieszka i numer telefonu kontaktowego do siebie (ten pozostanie do wiadomości redakcji).

Najnowsze ogłoszenia