Ogłoszenie

Wojciech Gołoś nowym dyrektorem kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sześć osób starało się o stanowisko dyrektora kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji w ramach konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Kraśnik. Jest już oficjalna decyzja kto będzie kierował miejską placówką. Wybór padł na Wojciecha Gołosia.

Pan Wojciech pracował ostatnio w Urzędzie Miasta Kraśnik i zajmował się sprawami gospodarczymi. Kierował miejskim Centrum Obsługi Biznesu. Odpowiadał między innymi za kwestie związane ze Specjalną Strefą Ekonomiczną i pozyskiwanie inwestorów. Ma 49 lat. Z wykształcenia jest prawnikiem, w przeszłości był nauczycielem, prowadził także własną działalność gospodarczą.

- Zdaniem komisji konkursowej Wojciech Gołoś wykazał się najlepszą wiedzą dotyczącą funkcjonowania placówki i pomysłami na jej rozwój. W przedstawionym Komisji planie rozwoju placówki wskazywał na konieczność nowej aranżacji imprez patriotycznych, tak, aby w nowoczesnej formie zachęcać do uczestnictwa w nich jak największą liczbę mieszkańców. W kwestii poprawy sytuacji finansowej placówki wskazywał na konieczność pozyskania prywatnych sponsorów i rozwoju działalności dochodowej - prowadzenie kursów czy wynajmu. Widzi też duże możliwości pozyskiwania środków inwestycyjnych w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy funduszy unijnych - informuje Michał Mulawa, rzecznik prasowy UM Kraśnik.

Politycznie Wojciech Gołoś związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych był kandydatem tej partii na wójta gminy Kraśnik. Po wyborach, w związku z objęciem przez Jarosława Stawiarskiego najpierw mandatu radnego Sejmiku Wojewódzkiego, a później posła, wymieniany był jako jeden z potencjalnych kandydatów na wiceburmistrza Kraśnika.

Przypomnijmy, że od jesieni 2012 roku CKiP nie miało dyrektora wybranego w drodze konkursu. Funkcje tę pełniły osoby wskazywane przez burmistrza jako pełniące obowiązki dyrektora. Obecnie placówką kieruje Barbara Jaworska-Mazur.

Oprócz Wojciecha Gołosia kandydatami na dyrektora byli: Urszula Furtak, Magdalena Zarębska-Węgrzyn, Barbara Jaworska-Mazur, Ryszard Różycki oraz Urszula Kozyrska.

 

Nowy dyrektor pracę rozpocznie 1 października

Najnowsze ogłoszenia