Ogłoszenie

Emilia Rycerz i Julia Chmielarska wystąpią w finale Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W pierwszy weekend marca odbyły się eliminacje do 38. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca KONIN 2017. Rywalizowało w nich ponad 400 wokalistów z całej Polski. Wśród tych którzy zyskali uznanie jurorów i zostali zaproszeni do udziału w finale konkursu znalazły się Emilia Rycerz i Julia Chmielarska.

Emilia mieszka w Słodkowie (gmina Kraśnik). Na zajęcia śpiewu uczęszcza do Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. O Julii pisaliśmy już wielokrotnie, bo to choć młoda, to już bardzo utytułowana kraśnicka wokalistka. Instruktorem dziewcząt jest Paweł Cieliczko, z tym że z kraśniczanką pracuje indywidualnie. Obie awans do finału festiwalu wyśpiewały sobie wśród solistów kategorii wiekowej 12-13 lat.

 

Na zdjęciu Emilia Rycerz 

 

Nominacje otrzymało 91 solistów i duetów w czterech kategoriach wiekowych oraz 23 zespoły. Oceniało ich jury w składzie: Wanda Kwietniewska – muzyk, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, wiceprzewodnicząca SAWP (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych) – Warszawa; Joanna Stefańska-Matraszek – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka – Warszawa; Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, pianista, twórca musicali, aranżer; przewodniczący jury – Warszawa oraz Ryszard J. Piotrowski – muzyk, aranżer, pedagog, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej dyrygentura; sekretarz jury – Konin. 


Zobacz też:

Emilia Rycerz & Monika Karczmarczyk "Trzynastego"
Eurowizja Junior. Kraśniczanka zaśpiewała w eliminacjach do Konkursu Piosenki
Kraśniczanka Julia Chmielarska na Scenie Talentów programu Petersburski Music Show


W eliminacjach startowały również dwie inne podopieczne pana Pawła szlifujące swój muzyczny talent w kraśnickim CKiP: Martyna Pietrzyk i Julia Kurdziel.

38. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca odbędzie się w dniach 7-11 czerwca. Jego uczestnicy będą rywalizować o Aplauzy i Grand Prix. Koniński festiwal to największe tego typu wydarzenie w Europie.

 

Na zdjęciu na górze tekstu Paweł Cieliczko i jego uczennice: Emilia Rycerz, Martyna Pietrzyk, Julia Kurdziel i Julia Chmielarska

 

Najnowsze ogłoszenia