Ogłoszenie

Gospel zabrzmiał w kraśnickim Centrum Kultury

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przez trzy dni uczestnicy III Kraśnickich Warsztatów Gospel pracowali w duchu tej muzyki. W niedzielę przy pełnej sali pod wodzą zespołu Heven Up zaprezentowali utwory, które udało im się poznać podczas warsztatów.

Organizatorem warsztatów, które w ostatni weekend odbyły się w Centrum Kultury i Promocji była kraśnicka grupa „Emmanuel Gospel”. W tym roku w warsztatach  wzięło udział  ponad 30 uczestników. Przedział wiekowy uczestników był bardzo szeroki: od  uczniów szkół podstawowych do osób powyżej 50 roku życia.

- W warsztatach brali udział studenci, uczniowie, rodzice z dzieciakami, osoby pracujące. Można powiedzieć że mamy już stałą grupę uczestników, którzy wracają już do nas po raz kolejny. Jednak - co nas bardzo cieszy - stale dołączają nowe osoby, zarówno z Kraśnika jak i okolicznych miejscowości – powiedziała nam jedna z organizatorek Ewa Bownik.

Warsztaty poprowadził kraśniczanin z pochodzenia, kierujący zespołem Heven Up Rafał Czarnacki, któremu towarzyszyły dwie członkinie zespołu: Monika i Ola. Na ich zakończenie wystąpił właśnie zespół Heven Up wraz z uczestnikami warsztatów. Jeden z wykonanych utworów przygotowany został podczas warsztatowych spotkań.

 

 

- Jeśli  chodzi o utwór  "Jezusowi cześć, chwała i moc" pierwszym autorem słów i muzyki był nasz (zespołu Emmanuel Gospel-współorganizator warsztatów) lider Adam Kowal. Napisał go jeszcze w czasach studenckich – opowiada Ewa Bownik - Na jednej z prób postanowiliśmy nagrać fragment,  jako utwór  promujący nasze warsztaty. Rzuciliśmy wyzwanie (challenge) dokończenia utworu grupie  Heaven Up. Rafał  Czarnacki zrobił ciekawą  aranżację utworu, specjalnie na koncert finałowy III KWG. Na scenie zaśpiewały go  wokalistki Emmanuela: Magda Miazga, Agata Czupryna i Ula Olszówka oraz chór złożony z zespołu Heaven Up oraz uczestników  warsztatów. Utwór  jest taką pamiątką  tegorocznej edycji KWG – kończy opowieść Ewa Bownik.

Koncert finałowy w niedzielny wieczór zapełnił salę widowiskową w CKiP. Niektórzy stali, lub siedzieli na dostawionych krzesłach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z koncertu finałowego. Zawsze możemy liczyć na kraśnicką widownię i  cieszymy się, że chcą brać udział  w tego rodzaju koncertach uwielbieniowych. Jak widać chociażby po niedzielnym występie kraśniczanie chętnie dają  się porwać atmosferze, modlitwie, muzyce gospel – mówi współorganizatorka imprezy.

 

 

Organizatorzy już myślą o kolejnych edycjach warsztatów, które miałyby się stać imprezą cykliczną.

- Chcemy aby to wydarzenie zagościło na stałe w kalendarzu kraśnickich imprez. I to z roku na rok, na coraz większą skalę. Bo takie jest zadnie muzyki gospel - aby głosić Dobrą Nowinę wszędzie i wszystkim – mówi Ewa Bownik.

W przyszłym roku kraśniccy gospelowcy chcieliby dotrzeć z ofertą warsztatów  do uczniów  gimnazjum i szkół średnich.

- Środowisko to ma na pewno duży potencjał, szczególnie ze względu na funkcjonowanie w mieście kilku szkół muzycznych i dla dzieci i młodzieży takie warsztaty mogły być ciekawym uzupełnieniem ich muzycznej edukacji – uważają organizatorzy.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć tutaj. Relację z pierwszego dnia warsztatów można znaleźć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia