Ogłoszenie

Muzycznie, sportowo, śmiesznie... Tegoroczne Licealia Powiatu Kraśnickiego za nami. Foto

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tym razem pogoda dopisała, organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a i młodzieży chętnej do zabawy nie zabrakło. Ci którzy wybrali się na organizowane już po raz piąty w powiecie kraśnickim Licealia raczej żałować nie powinni, bo czekało na nich sporo różnych atrakcji.

Zaczęło się od korowodu, który przemaszerował ulicami dzielnicy fabrycznej Kraśnika, spod Zespołu Szkół nr 2, czyli „Reja”, pod Zespół Szkół nr 3, gdzie impreza się odbyła. Jej uczestników przywitał i oficjalnie otworzył Licealia starosta kraśnicki Andrzej Maj.
Później nastąpiła prezentacja poszczególnych szkół. Było kolorowo, muzycznie, śmiesznie i na sportowo.
Po prezentacjach zaczęły się zmagania sportowe. Reprezentacje poszczególnych szkół złożone z uczniów i nauczycieli rywalizowały w wyścigach szeregów. Było m.in. noszenie piłeczek na rakietkach pingpongowych, skakanie w workach, wyścigi w parach ze związanymi nogami. Wygrała ekipa „Górki”, a na niższych stopniach podium stanęli reprezentanci Trójki i Zespołu Szkół z Annopola.
Odbyły się także turnieje w siatkówkę i piłkę nożną. Sporo radości przyniosła uczestnikom zabawa w bumper ball oraz laser tag.
W międzyczasie szansę na sprawdzenie swoich umiejętności mieli miłośnicy gier komputerowych.
Można było ponadto podzielić się darem życia, czyli oddać krew, lub włączyć się do zbiórki karmy na rzecz przytuliska dla psów w Rachowie. Tradycyjnie cześć swoich zbiorów zaprezentowali kraśniccy kolekcjonerzy, a umiejętnościami pochwalili się strażacy z Miejskiej OSP.
Na koniec do wspólnej zabawy zaprosili dj-e.
Jak ta impreza wyglądała okiem naszych fotoreporterów możecie zobaczyć tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia