Ogłoszenie

Annopolski fotograf wyróżniony za „Kontrabasistę”, nagrodzony za „Wpatrzonych”

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Pstrykać” może praktycznie każdy, tym bardziej, że nawet proste telefony komórkowe są już wyposażone w aparaty. Zrobienie zdjęcia które zachwyci, będzie za sobą niosło jakiś przekaz, już takie proste jednak nie jest. Jednym z fotografów z naszego terenu który tę sztukę opanował jest Dariusz Zgardziński z Annopola, a dowodem na to są chociażby nagrody i wyróżnienia jakie zdobywa w różnych konkursach. Ostatnio zauważone zostały dwie z jego prac.

Pierwsza to fotografia pod tytułem "Kontrabasista". Wykonana została przez Darka w ubiegłym roku na Starym Mieście w Lublinie, ale zauważona i doceniona teraz w Konkursie Fotograficznym "Spacer po Lublinie" w kategorii dorośli, zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów. Została ona wyróżniona i zakwalifikowana do wystawy fotograficznej w Galerii Pomost, której wernisaż miał miejsce 9 czerwca.

 

"Kontarbasista" foto Dariusz Zgardziński

 

Annopolski fotograf został również jednym z laureatów VIII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "TEATR W OBIEKTYWIE" realizowanego w ramach XXVVII Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku ( SANS ) - Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Osób Niepełnosprawnych, którego rolą jest przybliżanie społeczeństwom różnych krajów sztuki takich właśnie osób. Konkurs i festiwal teatralny odbywał się w Lublinie w dniach 12-14 maja. Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy miało miejsce 24 czerwca w Centrum Kultury w Lublinie w ramach Akademii Odkryć Fotograficznych.

Na konkursu wpłynęło 240 prac wykonanych przez 29 fotografów z kilku krajów. Na wystawie znalazło się 26 zdjęć nagrodzonych w 6 kategoriach konkursowych: portret, artystyczne spojrzenie, wokół festiwalu, aktorzy, 700 bębnów na 700-lecie Lublina oraz reportaż (kategoria po raz pierwszy zorganizowana dla laureatów poprzednich edycji konkursu).

 

"Wpatrzeni" foto Dariusz Zgardziński

 

Dariusz Zgardziński znalazł się w gronie 12 nagrodzonych fotografów z fotografią zatytułowaną "Wpatrzeni", która zdobyła trzecie miejsce w kategorii "Wokół festiwalu".

- Bardzo dobre zdjęcie w kategorii, które pokazuje kulisy i zaplecze techniczne festiwalu – jego nieodłączny element, gdzie kilku ludzi dba o spektakl – oceniło ją jury.

Wystawę będzie można oglądać do końca tego roku w różnych miejscach Lublina a także w innych miastach.

 

Na górnym zdjęciu Dariusz Zgardziński na pokonkursowej wystawie VIII Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "TEATR W OBIEKTYWIE"

Najnowsze ogłoszenia