Ogłoszenie

Shuttup wraca. „Piejo kury piejo” na Festiwal Piosenek Grzegorza Ciechowskiego, "Fire" zapowiada nową płytę. Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Tczewie co roku odbywa się festiwal muzyczny poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Jego uczestnicy wykonują utwory, których autorem muzyki i słów lub muzyki albo słów jest lider i wokalista zespołu Republika, który niespodziewanie zmarł przed 16 laty. W tym roku jednym z uczestników konkursowej części festiwalu będzie zespół Shuttup, którego wokalistą jest kraśniczanin Paweł Szutta. Grupa zaczyna też promocję swojej nowej płyty

Do konkursu w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Grzegorza Ciechowskiego zaproszonych zostało 12 zespołów-wokalistów wybranych spośród tych, którzy nadesłali swoje aranżacje utworów Grzegorza Ciechowskiego. Jak już wspomnieliśmy, jednym z nich jest grupa Shuttup. Zespół, którego wokalistą jest Paweł Shutta, specjalne na festiwal przygotował swoją wersję piosenki „Piejo kury piejo” Grzegorza z Ciechowa. Posłuchać możecie jej w materiale poniżej.

 

 

Festiwal Piosenek Grzegorza Ciechowskiego odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. Oprócz grupy Shuttup w jego części konkursowej rywalizować będą: Aimo, Bao, Black Radio, Bleach, Fink Tree, Funkologia, Huta Plastiku, Justyna Różewicz-Suszczyńska & Amazing Band, Le Fleur, Need More Clouds oraz Tranquilizer. Gwiazda tego wydarzenia będzie KAYAH któa wystąpi w towarzystwie Royal String Quartet.

Udział we wspomnianym festiwalu to nie jedyny przejaw działalności artystycznej Shuttup'ów. Zespół zakończył przygotowywanie materiału na swoją nowa płytę. Zapowiada go piosenka pt. Fire, której posłuchać możecie w materiale zamieszczonym poniżej.

 

 foto i wideo za https://www.facebook.com/ShuttupMusic/

Najnowsze ogłoszenia