Ogłoszenie

Elektroniczne brzmienia autorstwa Karola Almerta na początek Dni Kraśnika. Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na koncerty zespołów Perfect oraz Raz, Dwa, Trzy, które w weekend uświetnią Dni Kraśnika, specjalnie chyba nie trzeba nikogo zapraszać. My chcemy jednak zwrócić Waszą uwagę także na niezwykły, piątkowy koncert. Będzie można usłyszeć podczas niego utwory pochodzące z debiutanckiego albumu Karola Almerta, artysty pochodzącego z Kraśnika.

- Nie jestem muzykiem z wykształcenia..., jestem muzykiem z zamiłowania. Całe moje życie, począwszy od wczesnego dzieciństwa, związane było z poszukiwaniem muzyki, poznawaniem dźwięków. Jako 4-latek samodzielnie obsługiwałem magnetofon szpulowy mojego ojca. Stał się on podstawową zabawką na wiele lat. Odkrywając co jakiś czas kolejne szpule z nagraniami zachwycałem się suitą baletową "Dziadek do orzechów" wykonaną na syntezatorach ARPa przez duet "Kraft & Aleksander", „Wojną Światów” Józefa Skrzeka, "Ucieczką z tropiku" Marka Bilińskiego, "Équinoxe" – Jeana Michela Jarre’a oraz twórczością Isao Tomity czy Kitaro – mówi o swoich pierwszych muzycznych fascynacjach Karol Almert.


Zobacz też:
Zespoły Perfect i Raz, Dwa, Trzy muzycznymi gwiazdami Dni Kraśnika


Jego muzycznym guru jest Klaus Schulze. To udział w jego koncercie pchnął go do tworzenia muzyki.

- W październiku 2011 roku uruchomiłem projekt pod nazwą „The Temple of Oscillators”, do którego zaprosiłem kolegę z podobnymi zainteresowaniami. Celem projektu były eksperymenty dźwiękowo-muzyczne z wykorzystaniem syntezatorów oraz starego sprzętu analogowego i cyfrowego. Płyty wydane własnymi siłami i w niewielkich nakładach, zostały pozytywnie odebrane, głównie na świecie. Pojawił się odzew od słuchaczy z Japonii, Kanady, Holandii, Niemiec, Czech czy Rumunii. Z czasem jednak potrzebowałem odnaleźć swoją, indywidualną drogę – wyjaśnia artysta.

Karol Almert jest właśnie w trakcie przygotowywania swojego debiutanckiego albumu. Powstaje on między innymi przy wsparciu miasta Kraśnik. Artystę może jednak wspomóc każdy. Można to zrobić poprzez portal wspieramykulture.pl

Tymczasem zachęcamy do udziału w piątkowym koncercie: sala widowiskowa CKiP, piątek (21 lipca) godz. 18:00. Muzyce towarzyszyć będą podczas niego wizualizacje stworzone specjalnie na potrzeby projektu, a także migawki związane z miastem Kraśnik. Wszystko to doprawione będzie grą świateł.

Mała próbka tego co będzie można w piątek usłyszeć poniżej.

 

Najnowsze ogłoszenia