Ogłoszenie

"Dzieci śpiewają bluesa" - startuje II edycja konkursu. Finał w Kraśniku w ramach Polskiego Dnia Bluesa

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwa miesiące temu zapowiadaliśmy, że chociaż w tym roku festiwal Kraśnik Blues Meeting się nie odbędzie, to miłośnicy tego gatunku muzyki będą mieli w naszym mieście okazję do zabawy. W połowie września planowana jest bowiem impreza pod hasłem Polski Dzień Bluesa. Jej elementem będzie konkurs „Dzieci śpiewają bluesa”. Chętni już mogą się zgłaszać.

- Naszym celem jest odkrywanie nowych młodych talentów i popularyzowanie muzyki bluesowej wśród dzieci. W roku ubiegłym konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając uczestników z całej Polski, co od razu podniosło poziom konkursu do rangi ogólnopolskiej. Mamy nadzieję, że podobnie będzie i w tym roku – mówi Ireneusz Muszyński, pomysłodawca i organizator bluesowych imprez na naszym terenie.

W konkursie mogą wziąć udział soliści w wieku od 7 do 15 lat. W tym roku uczestnicy kwalifikowani są do niego na podstawie przesłanych nagrań dwóch utworów - jednego wybranego z repertuaru zespołu Korniki (autorem większości piosenek jest Sławek Wierzcholski), a drugiego dowolnego o tematyce bluesowej lub w stylu blues / rock & roll / country.


Zobacz też:

Kraśnik Blues Meeting wróci w 2018 roku, ale odbędzie się w Dzierzkowicach

Festiwal Kraśnik Blues Meeting 2017 się nie odbędzie

Wysoki poziom konkursów, niesamowite występy gwiazd. Bluesowe święto za nami. Foto, Wideo


Szczegółowe informacje o konkursie odnajdziecie tutaj, a poniżej mała migawka z ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu.

 

Najnowsze ogłoszenia