Ogłoszenie

Stowarzyszenie wokół Księżomierzy i Aleksandrowa oraz zespół „Fantazja” działają śpiewająco

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

,,Z miłością do tradycji, z pasją do ludzi, z muzyką w świat” - takim hasłem kieruje się funkcjonujące od niespełna roku Stowarzyszenie wokół Księżomierzy i Aleksandrowa oraz działający w jego ramach zespół wokalno-instrumentalny Fantazja. Jego członkowie swoją muzyczną pasją chcą zarażać innych.

Stowarzyszenie i zespół „Fantazja” przystąpiło do realizacji projektu pod tytułem ,,Działamy śpiewająco”, na który pozyskały wsparcie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Zakłada on zaopatrzenie się w sprzęt i urządzenia niezbędne w ich działalności oraz aktywny udział w imprezach plenerowych, takich jak festyny, dożynki, pikniki, ale nie tylko.

- W ramach projektu zorganizujemy także na terenie gminy Gościeradów warsztaty muzyczne, na których zespół „Fantazja” zaprezentuje swoje utwory i zaprosi do wspólnego śpiewania. Poprzez takie działania chcemy stworzyć mieszkańcom możliwość wysłuchania znanych i ulubionych, a czasem zapomnianych utworów muzycznych oraz możliwość wspólnej zabawy – zapowiadają członkowie stowarzyszenia. - Jak wiadomo muzyka łagodzi obyczaje, łączy ludzi w różnym wieku, wywołuje wzruszenie i radość. Chcemy wszystkich bardzo serdecznie zaprosić do wspólnej, muzycznej przygody, która pozwoli oderwać się od rzeczywistości – dodają umuzykalnieni mieszkańcy Księżomierzy i Aleksandrowa.

W ramach projektu będą mieli także możliwość sami podszkolić się z tego, jak skutecznie działać w ramach organizacji pozarządowej.

Zespół „Fantazja” zaprezentował się już między innymi podczas czerwcowych Dni Gościeradowa. Zobaczyć, usłyszeć i wspólnie bawić się z nimi w można było także 15 sierpnia w Księżomierzy oraz na dożynkach gminnych w Aleksandrowie. Przed nimi jeszcze wiele występów, m.in. podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych w Kraśniku i obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Łanach (gm. Gościeradów).

Najnowsze ogłoszenia