Ogłoszenie

Annopolskie Dożynki. Główne nagrody za wieńce zgarnęli mieszkańcy Bliskowic. Foto

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To niestety nie jest najlepszy rok dla rolników z terenu gminy Annopol. Winne są temu przymrozki, które spowodowały ogromne szkody. W skali gminy szacowane są one na ponad 7,5 mln zł. Mimo to wczoraj podziękowano za plony i proszono o Opatrzność Bożą w przyszłości.

Dożynkowe uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza święta w intencji rolników. Po niej, już na stadionie sportowym, starostwie dożynek - Anna Babieracka i Jacek Baran oraz burmistrz Wiesław Liwiński przy wsparciu annopolskich seniorów poczęstowali zgromadzonych dożynkowym chlebem. A spróbować go i złożyć życzenia rolnikom mieli okazję między innymi poseł Wojciech Wilk, starosta kraśnicki Andrzej Maj oraz dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych Kazimierz Choma.

 

 

Tegoroczny konkurs wieńca dożynkowego zdominowali mieszkańcy Bliskowic. Nagroda za najpiękniejszy wieniec tradycyjny trafiła do sołectwa Bliskowice, a za najpiękniejszy wieniec współczesny do Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Bliskowic.

W konkursie najpiękniejszy ogródek zwyciężyli natomiast państwo Irena i Wiktor Mochol z Annopola, a tytuł najbardziej zadbanego gospodarstwa powędrował do Doroty i Kryspina Węzków z Janiszowa.

Nie brakowało chętnych do odwiedzenia uginających się od przepysznych słodkości i innych potraw, między innymi ryb, stoisk promocyjnych przygotowanych przez sołectwa, ośrodek doradztwa rolniczego i annopolski Środowiskowy Dom Samopomocy. Na interesantów czekało również mobilne biuro poselskie posła Wojciecha Wilka.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół Mega Dance, a imprezę zakończyła zabawa z zespołem Rewers.

 

Nasze zdjęcia z oficjalnej części annopolskich dożynek można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia