Ogłoszenie

W gminie Trzydnik Duży świętowano dwa dni. Był turniej sołectw i święto plonów. Foto

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tradycyjnie już w gminie Trzydnik Duży rolnicze święto miało dwudniowy charakter. Zanim w niedzielę rolnicy podziękowali za to co udało się zebrać z pól i wyhodować, spotkali się w sobotę, by między sobą rywalizować w ramach turnieju sołectw.

Emocji podczas turnieju sołectw było sporo, bo na jego uczestników czekały ciekawe konkurencje. Oprócz znanych z lat poprzednich przeciągania liny czy przeciągania traktorowej opony było między innymi wyszukiwanie jednogroszówek w słomie czy wyścigi pięcioosobowych nart.

 

 

Zmaganiom w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych towarzyszyły występy artystyczne. Zaprezentowali się artyści spod skrzydeł miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury oraz zespoły Solaris i Fiesta.

Niedzielna część imprezy miała dożynkowy charakter. Po mszy świętej dożynkowym chlebem mieszkańców poczęstowali starostowie dożynek Elżbieta Młynarska z Rzeczycy Ziemiańskiej-Kolonii i Dariusz Drewniak z Trzydnika Dużego oraz wójt Franciszek Kwiecień. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, wygrały propozycje KGW Rzeczyca Ziemiańska oraz sołectw Zielonka i Łychów Szlachecki, oraz na najładniejszy ogród i najbardziej zadbane gospodarstwo w gminie.

 

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez sołectwa oraz gminne instytucje.

Sporo działo się też na scenie. Tam najpierw zaprezentowali się lokalni artyści, między innymi kabarety działające w ramach Kół Gospodyń Wiejskich, a po nich zespoły "MProjekt" i "Backbeat".

 

Nasze zdjęcia i kilka zdjęć udostępnionych nam przez gminę oraz trzydnicki GOK z weekendowego świętowania w Trzydniku Dużym możecie zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia