Ogłoszenie

„Iskra” ma dać Julce przepustkę do Konkursu Piosenki Eurowizja Junior

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka dni temu informowaliśmy, że kraśnicka wokalistka Julia Chmielarska przygotowuje się do udziału w tegorocznych polskich eliminacjach do konkursu Eurowizja Junior. Już wiemy jaki utwór ma jej zapewnić przepustkę najpierw do nich, a później „bilet” na wyjazd na finał konkursu, który odbędzie się w Gruzji.

Do wczoraj Telewizja Polska czekała na zgłoszenia uczestników Krajowych Eliminacji tegorocznego konkursu Eurowizja Junior. Do zgłoszenia należało dołączyć nagrane piosenki wykonywanej przez kandydata. Jedną z osób, która takie zgłoszenie wysłała jest Julia Chmielarska. Piosenka, którą Julka do niego dołączyła, ma tytuł „Iskra” i jest kompozycją instruktora naszej wokalistki Pawła Cieliczko. Tekst do niej napisali Paweł i Julka przy wsparciu Karoliny Kuźmy.

Utwór nagrany został w Bracia Studio - Adam Drath w Lublinie, a w sesji nagraniowej udział wzięli: Piotr Bogutyn (gitara solowa, gitara basowa), Rafał Czarnacki (instrumenty klawiszowe), Kamil Banach (perkusja), Bartłomiej Raban (bas), Aleksandra Pękala i Kinga Moczydłowska (chórki). Za aranżacja, produkcję, mix i mastering odpowiadał Rafał Czarnacki.

- Dziękuję mojemu instruktorowi Pawłowi Cieliczce za skomponowanie tego utworu specjalnie na tę okazję, wszystkim którzy brali udział w nagraniu oraz za wsparcie finansowe staroście kraśnickiemu Andrzejowi Majowi i Grzegorzowi Jasińskiemu, prezesowi PBF FŁT Kraśnik. Dziękuję serdecznie rodzinie, przyjaciołom, znajomym i moim fanom, którzy trzymają za mnie kciuki. Mam nadzieję, że ten utwór przypadnie wam do gustu i będziecie go z przyjemnością słuchali – mówi Julia Chmielarska.

 

 

Koncert Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2017 odbędzie się 1 października. Na żywo, wykonując swoje piosenki, zaprezentują się podczas niego młodzi artyści wyłonieni wśród nadesłanych zgłoszeń. Międzynarodowy Finał Konkursu Eurowizji Junior 2017 zaplanowany jest na 26 listopada w Tibilisi. Z Polski pojedzie na niego zwycięzca krajowych eliminacji wybrany głosami jury i publiczności. Trzymamy kciuki, by Julka najpierw otrzymała zaproszenie do udziału w koncercie Krajowych Eliminacji, a podczas nich wywalczyła sobie zaproszenie na finał konkursu w Gruzji.


Zobacz też:

Krajowe eliminacje do Eurowizji Junior 2017 tuż, tuż. Szykuje się na nie Julia Chmielarska
Julia Chmielarska, młoda kraśnicka wokalistka, z Grand Prix i nagrodą dziennikarzy na drugim Zjeździe Młodych Gwiazd
Emilia Rycerz i Julia Chmielarska wystąpią w finale Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie
Eurowizja Junior. Kraśniczanka zaśpiewała w eliminacjach do Konkursu Piosenki


 

Najnowsze ogłoszenia