Ogłoszenie

Michał Subik zaśpiewał z Majką Jeżowską na 15-leciu Fundacji Ronalda McDonalda

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

18 października w Krakowie odbyła się jubileuszowa gala z okazji 15-lecia działalności Fundacji Ronalda McDonalda. Uświetnił ją występ Majki Jeżowskiej i Andrzeja Krzywego. Na scenie towarzyszył im m.in. kraśniczanin Michał Subik.

Fundacji Ronalda McDonalda koncentruje się na profilaktyce, diagnostyce oraz wsparciu rodzin w trakcie choroby dziecka. Właśnie z badań pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci” , które przeprowadzane są od kilku lat we współpracy z powiatem kraśnickim i gminami z naszego terenu, znana jest ona także u nas.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Fundacja w tym roku świętuje 15-lecie działalności i z tej właśnie okazji w Krakowie odbyła się jubileuszowa gala. Zabraknąć nie mogło na niej występów z udziałem tych na rzecz których organizacja działa, czyli dzieci. Byli to młodzi artyści - laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia”.

 

 

Z Majką Jeżowską i Andrzejem Krzywym zaśpiewał m.in. Michał Subik - uczeń instruktor Urszuli Olszówki prowadzącej zajęcia muzyczne w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji. Nasz młody wokalista w tegorocznej edycji wspomnianego festiwalu zajął II miejsce.

To nie pierwszy i z pewnością nie ostatni sukces Michała. Przypomnijmy chociażby, że wygrał on główną nagrodę w kategorii 7-9 lat w tegorocznej edycji konkursu „Dzieci Śpiewają Bluesa”, który odbył się we wrześniu przy okazji Polskiego Dnia Bluesa w Kraśniku.

W ten weekend Michał wraz z Bartoszem Mulierem, również podopiecznym pani Urszuli, wystąpi w Finale 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie.

 

 

Michał na zdjęciach w granatowej marynarce,

foto na górze tekstu za Fundacja Ronalda McDonalda, pozostałe 2 zdjęcia archiwum Urszuli Olszówki

Najnowsze ogłoszenia