Ogłoszenie

Kraśniczanie kolędowali w Lublinie z RMF FM. Uczniowie „Górki” w Wielkim Finale konkursu

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj (20 grudnia) na trasie świątecznego tournée RMF FM był Lublin. Radiowcy rozdawali w stolicy naszego województwa choinki, ale zaprosili także m.in. do świątecznego karaoke. Do Wielkiego Finału konkursu zakwalifikowali się uczniowie z Zespołu Szkół numer 1 w Kraśniku! W sobotę i niedziele będzie można na nich głosować.

Lublin był jednym z 12 miast na trasie w którą co roku Świętami Bożego Narodzeniem wyrusza RMF FM. W świątecznym miasteczku rozstawionym przez radiowców rozdawane były choinki, ale było też wiele innych atrakcji: spotkanie z piosenkarką Natalią Szroeder, kącik zabaw dla dzieci, fotobudka, święty Mikołaj oraz muzyczny konkurs. Jeśli chodzi o ten ostatni, to śpiewano oczywiście kolędy.

Zasady świątecznego konkursu muzycznego organizowanego przez stacje radiową z grodu Kraka są takie, że najlepsze wykonanie z każdego miasta, które radiowcy odwiedzają, trafiają do Wielkiego Finale. Kto go wygra zdecydują słuchacze. Głosować będzie można od 23 grudnia od godziny 15:00 i do 24 grudnia do godziny 16:00. Wykonanie które wygra rozpocznie specjalny Wieczór Kolęd o godzinie 17:00, oczywiście na antenie RMF FM.

Wśród tych, którzy stanęli w Lublinie w muzyczne szranki znaleźli się także kraśniczanie. Spośród wszystkich wykonań jurorom najbardziej spodobało się to uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku i to oni trafili do Wielkiego Finału. Nasi licealiści zaśpiewali „Przybieżeli do Betlejem”.

Wśród wykonawców był także jeszcze jeden kraśniczanin – Mateusz Kulesza.

 

Kolędę wykonaniu uczniów Górki w ramach konkursu RMF FM można posłuchać tutaj.

O tym w jaki sposób będzie można na nich głosować będziemy jeszcze informować.

Najnowsze ogłoszenia