Ogłoszenie

Noworoczne kolędowanie przy urzędowskiej szopce

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas związany z kolędowaniem, a wielu z nas uwielbia kolędy. Lubimy je słuchać, ale również śpiewać. Przedwczoraj takie wspólne noworoczne kolędowanie odbyło się przy Szopce Bożonarodzeniowej na Rynku w Urzędowie. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody Noworoczny Koncert Kolęd zgromadził sporą grupę mieszkańców Urzędowa i nie tylko.

W urzędowskiej szopce bożonarodzeniowej, która 1 stycznia zamieniona została w niewielką scenę zaprezentowały się Schola „Dzieci Boże” z parafii w Dzierzkowicach oraz lokalny "Vox Celestis" funkcjonujący przy tutejszym Ośrodku Kultury. Dzierzkowicki zespół wystąpił przy muzycznym, gitarowym wsparciu instruktora GOK-u z Dzierzkowic Mirosława Kacperskiego, wójta gminy Dzierzkowice Marcina Gąsiorowskiego oraz ks. Marcina Flasińskiego, wikariusza dzierzkowickiej parafii.

 

 

Do wspólnego śpiewu kolęd włączali się także pozostali uczestnicy koncertu. Mimo braku śniegu i bardzo dżdżystej pogody atmosfera przy urzędowskiej szopce bez wątpienia była bożonarodzeniowa.

 

Najnowsze ogłoszenia