Ogłoszenie

Zaczynała od „Laleczki z saskiej porcelany”, teraz chce być Disco Star

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pochodzi z Dzierzkowic Woli, teraz mieszka w Kraśniku. Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczęła kilkanaście lat temu, w wieku 10 lat, od „Laleczki z saskiej porcelany” na jednym z gminnych konkursów. Teraz Aleksandrze Lipińskiej (z domu Łojek), bo o niej mowa, marzy się kariera muzyczna na większych scenach, a drogą ku temu ma być między innymi udział w „Disco Star”, muzycznym show telewizji Polo TV.

Jak sama mówi o sobie, śpiewanie było w niej od zawsze. W konkursie, w którym zaśpiewała wspomnianą piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej, zajęła 3. miejsce. Po tym występie rodzice zapisali ją na naukę śpiewu u Jerzego Piwnickiego, u którego szkoliła się kilka lat. Brała udział w różnych imprezach i konkursach wokalnych dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

Później ze śpiewaniem było różnie. Na pewien czas muzyka zeszła na drugi plan, później, jeszcze w czasie nauki w szkole średniej, były występy z zespołem na różnych imprezach okolicznościowych, a następnie znowu przerwa związana z wyjazdem do Warszawy. Aleksandra jakiś czas temu wróciła w rodzinne strony i w Kraśniku znalazła stałą pracę. Wróciła też do tego, co kocha, czyli śpiewania. Jest wokalistą zespołu Active i chce spróbować swoich sił na szerszym rynku muzycznym. Szansą, by się pokazać i zostać zauważoną, jest między innymi udział w programie Disco Star.

- Koledzy z zespołu są starsi ode mnie, preferują raczej lokalne występy i dlatego nie chcieli brać udziału w telewizyjnym show. Dlatego postanowiłam spróbować swoich sił sama. Mam już przygotowanych sporo tekstów. Jedną piosenkę mam nagraną ze znanym producentem muzycznym w branży disco polo. Przygotowywane jest kolejne nagranie, mam też pomysł na teledysk, ale by się wybić w tej branży, potrzebny jest kontrakt z wytwórnią muzyczną. To ostatni moment, żeby spróbować – mówi Aleksandra Lipińska.

 

 

Na lubelskim precastingu do programu Disco Star emitowanego na antenie Polo TV zaśpiewała piosenkę Kamasutry „Do nieba bram”. Wypadła bardzo dobrze, jurorzy – Marcin Miller (lider zespołu Boys) i Czadoman, czyli Paweł Dudek, pochwalili ją i zaprosili na drugi castingowy etap do Warszawy.

- Jadąc do Warszawy czułam, niestety, że nie dam rady przejść dalej. Miałam za sobą dwie imprezy w odstępie kilku dni, podczas których śpiewałam i byłam po prostu chora. Dlatego wybrałam trochę delikatniejszą, nieco mniej wymagającą piosenkę zespołu Exited „Dziś ci to powiem”. Nie mogłam pokazać pełni swoich możliwości i, niestety, nie udało się. Jurorzy długo rozmawiali na temat mojego występu, ale ostatecznie „za” był tylko Radek Liszewski (wokalista zespołu Weekend). Nie zakwalifikowałam się dalej, więc z wielkim płaczem pojechałam do domu – wspomina wokalistka.

 

Występ Aleksandry podczas castingu w Warszawie można zobaczyć w materiale wideo Polo TV (od 11 minuty), który odnajdziecie

.

 

Jak się później okazało, producenci programu mieli jednak dla niej pewną niespodziankę. Po trzech dniach od warszawskiego castingu Aleksandra dostała telefon z Disco Star. Przedstawiciel produkcji programu powiedział, że choć nie przeszła dalej, to pokazała się z dobrej strony i chcieliby ją jeszcze promować. Dlatego chcą przyjechać do Kraśnika i nakręcić materiał o niej.

- Na początku byłam trochę zła, nie wiedziałam po co to wszystko, skoro nie przeszłam dalej, ale po przemyśleniu zgodziłam się. Przygotowałam się, gdzie chciałabym ich zabrać, co powiedzieć o sobie. W umówionym dniu zadzwonił dzwonek do drzwi, otwieram je, a tam Radek Liszewski . Już to było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem, zrobiło mi się bardzo miło, a jeszcze większym było to, co od niego usłyszałam – mówi Aleksandra.

Radek Liszewski uznał, że jurorzy zbyt szybko podziękowali wokalistce z Kraśnika za udział w programie, wybrał ją na swojego „czarnego konia” i zaprosił do kolejnego etapu Disco Star.

 

Wizytę jurora Disco Star w Kraśniku można zobaczyć w materiale wideo Polo TV (od 11 minuty 50 sekundy), który odnajdziecie

.

 

O tym, jak Aleksandra Lipińska poradziła sobie dalej w programie, dowiemy się w jednym z jego kwietniowych odcinków. Zmagania uczestników VI edycji Disco Star można oglądać na antenie Polo TV w każdą sobotę o godz. 18:00. Powtórki są w niedziele o 18:00, wtorki o 20:00 oraz czwartki o 21:30.


Zobacz też:
Maximuss Band z kraśniczanami w składzie w programie Disco Star
Ilona Kurdziel z gminy Dzierzkowice walczy o to, by zostać Disco Star
Katarzyna Łukasik w ćwierćfinale programu Disco Star w Polo TV


Zdjęcia wykorzystane w tekście, oprócz zdjęcia z występu Aleksandry w wieku 10 lat, to screeny z programu Disco Star emitowanego na antenie Polo TV.

Najnowsze ogłoszenia