Ogłoszenie

Majdaniacy świętowali jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jeśli pojawiają się na jakimś festiwalu, konkursie czy przeglądzie, to można być pewnym, że wrócą z niego z nagrodą. Cztery razy byli już laureatami prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. 7 kwietnia Męska Grupa Śpiewacza "Majdaniacy" z Majdanu Obleszcze w gminie Szastarka świętowała jubileusz 20-lecia działalności.

Zespół działa od grudnia 1998 roku. Jego założycielem był Mariusz Fila, ówczesny dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie. Z placówką tą śpiewacy związani są do dzisiaj. W swoim repertuarze mają pieśni ludowe, religijne, kolędy, pastorałki, pieśni patriotyczne, partyzanckie i wojskowe. Początkowo zespół tworzyli: Mirosław Budkowski, Janusz Gil, Jan Garbacz i Marian Szpyra. W 2001 roku dołączył do nich Edward Breś, a później Jana Garbacza zastąpił Andrzej Serwatka.

Zachęcamy do obejrzenia wideo relacji z jubileuszowych uroczystości, przygotowanej na zlecenie kraśnickiego Starostwa Powiatowego, które odbyły się 7 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Polichnie.

 

 

Informacja i materiał wideo za Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Najnowsze ogłoszenia