Ogłoszenie

Suchynianki świętowały jubileusz 10 lat działalności. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W swoim repertuarze mają bardzo różne utwory i skecze kabaretowe, ale w ostatnich latach ich specjalnością są własne interpretacje znanych i lubianych przebojów z napisanymi na nowo tekstami. Tak odświeżonymi piosenkami bawią i rozśmieszają publiczność na każdej imprezie na której się pojawią. Suchynianki, o których mowa, świętowały jubileusz 10 lat działalności.

Zespół powstał w czerwcu 2008 roku z inicjatywy ówczesnego sołtysa Suchyni Mariana Zuby, który został też jego kierownikiem. Początkowo występowało w nim 12 pań. Obecnie tworzą go 4 panie: Maria Zuba, Barbara Wilkos, Iwona Pachuta i Ewelina Zuba. 

Z okazji przypadającego właśnie jubileuszu działalności, w niedzielę 17 czerwca Suchynianki zorganizowały w swojej miejscowości festyn. Z życzeniami, podziękowaniami i gratulacjami  przyjechali do nich między innymi starosta kraśnicki Andrzej Maj, wójt gm. Kraśnik Mirosław Chapski i przewodniczący Rady Gminy Andrzej Hanaj wraz z innymi przedstawicielami lokalnego samorządu, Wioletta Wilkos – prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej oraz dr Marek Kos – dyrektor kraśnickiego Szpitala Powiatowego.

 

 

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Były konkursy dla publiczności przygotowane przez LGD Ziemi Kraśnickiej i kraśnicką policję, parada motocyklowa, pokaz ochotniczej straży pożarnej, jazda na kucyku, ćwiczenia na trampolinach z Klubem Sportowym PLAGA, dmuchany plac zabaw oraz gry i zabawy prowadzone przez Centrum Wolontariatu. Można było też popróbować różnych smakołyków.

 

 

Nie zabrakło oczywiście występów na scenie. Zaprezentowali się na niej podopieczni instruktor Urszuli Olszówki z kraśnickiego CKiP, zespół ROCK & SELLER BAND oraz oczywiście same Suchynianki. Krótką migawkę z występu jubilatek można zobaczyć w naszym materiale wideo.

 

 

Nasze zdjęcia ze święta Suchynianek można natomiast zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia