Ogłoszenie

W Urzędowie Dożynki świętowano w sobotę. Muzyczną gwiazda była Cleo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W minioną sobotę, 25 sierpnia, rolnicy z Urzędowa wraz z lokalnymi władzami samorządowymi oraz zaproszonymi gośćmi świętowali zakończenie prac przy żniwach i dziękowali za zebrane plony. Tegoroczne świeto plonów odbyło się na stadionie „Orła Urzędów”.

Był barwny dożynkowy korowód, polowa msza święta odprawiona w intencji rolników, podziękowania od władz samorządowych, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, nagrody i dyplomy dla wyróżniających się rolników z terenu tej gminy.

Nie obyło się bez symbolicznego przekazania chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów. Uczynili to, w pierwszej kolejności mali starostowie Zuzanna Depa oraz Adam Dorosz, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie, a nastepnie dorośli starostowie dożynek: Emilia Czapla z Moniak oraz Jerzy Strzelecki z Rankowskiego.

 

 

Uroczystemu zakończeniu sezonu prac polowych tradycyjnie towarzyszyła wspólna festynowa zabawa. Artystyczne atrakcje rozpoczął rowerowy pokaz Mateusza Kowalczyka. Dożynkowe świętowanie zakończył występy zespołów: ZBÓJE, NIPPERBOY oraz CLEO.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z urzędowskich dożynek. Odnajdziecie go tutaj.

Najnowsze ogłoszenia