Ogłoszenie

Narodowe czytanie pod urzędowskim Ratuszem

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

9 września (minionej niedzieli) przed budyniem Urzędu Miejskiego w Urzędowie odbyło się „Narodowe czytanie”. Fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego uczestnikom wydarzenia czytali m. in. burmistrz Urzędowa Jan Woźniak wraz z małżonką, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Przywara oraz chętni mieszkańcy Urzędowa.

W akcję „Narodowe czytanie”, odbywającą się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej, samorząd Urzędowa włączył się już kolejny rok z rzędu.

- Chciałem zaznaczyć, że uczestnicząc w tej akcji, jako mieszkańcy Urzędowa i urzędowski samorząd, jesteśmy jednym z trzech tysięcy miejsc, w którym odbywa się właśnie „Narodowe czytanie” – podkreślał przed rozpoczęciem wydarzenia Jan Woźniak, burmistrz Urzędowa, który nawiązując do historii spisanej w „Przedwiośniu” zaznaczył ważność niepodległości, którą każdy z nas powinien cenić.

 

 

Przed przystąpieniem do czytania fragmentów lektury narodowej odczytany został także list, który do władz i mieszkańców Urzędowa skierował prezydent RP Andrzej Duda.

Ogólnopolska odsłona „Narodowego czytania” miała miejsce 8 września (w sobotę) w Ogrodzie Saskim w Warszawie

 

Najnowsze ogłoszenia