Ogłoszenie

Kraśniccy bibliotekarze zaprosili do wspólnego czytania „Przedwiośnia”

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku włączyła się wczoraj w akcję „Narodowe Czytanie”. W tym roku około 40 osób odpowiedziało na zaproszenie bibliotekarzy i wcieliło się w lektorów fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Uczestnicy wydarzenia, korzystając ze sprzyjającej pogody, spotkali się przed Filią nr 1 na ul. ks. Zielińskiego 3. Dzięki temu fragmenty opowieści o Cezarym Baryce, szklanych domach i trudnych czasach w której dzieje się akcja powieści mogli usłyszeć też przechodnie. Lektorzy, w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, którą w tym roku świętujemy, przystrojeni byli w biało-czerwone kotyliony.

 

 

Każdy kto na Narodowe Czytanie przyszedł z własnym egzemplarzem „Przedwiośnia” mógł na nim otrzymać specjalną pieczątkę. Była też okolicznościowa wystawa, którą można będzie jeszcze zobaczyć w kolejnych dniach w bibliotece, oraz śpiewanie pieśni legionowych.

To jak wyglądała akcja Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zorganizowana przez kraśnickich bibliotekarzy możecie zobaczyć na naszych zdjęciach oraz krótkim materiale wideo (ten poniżej).

 

Najnowsze ogłoszenia