Ogłoszenie

One More Light - Paweł Szutta w hołdzie dla Chestera Benningtona

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka dni temu przekonywaliśmy, że ostatniego słowa jeżeli chodzi o muzyczne przedsięwzięcia jeszcze z pewnością nie powiedział i długo na potwierdzenie tego nie kazał nam czekać. Zapraszamy do posłuchania i obejrzenia klipu do covera piosenki „One More Light” zespołu Linkin Park nagranego przez Pawła Szuttę.

Klip i piosenka powstały w hołdzie zmarłemu w ubiegłym roku Chesterowi Benningtononowi, wokaliście amerykańskiego zespołu Linkin Park.

- Nigdy nie byłem wielkim fanem Linkin Park, ale miałem okres młodzieżowy, kiedy dość mocno ich słuchałem. Zawsze poruszał mnie głos wokalisty, to jak emocjonalnie śpiewa i jak dużo jest w tym melancholii. W 2007 roku nawet byłem na ich koncercie w Chorzowie, kiedy suportowali Pearl Jam. Później przez lata kiedy wychodziły kolejne ich płyty, jakoś mnie to już tak bardzo nie jarało, ale od czasu do czasu wychodził singiel, który mocno mnie poruszał – wyjaśnia Paweł Szutta.

 

- Tak też było w przypadku ostatniej płyty: Popowy numer „Heavy” zrobił na mnie duże wrażenie, a potem Chris Cornell popełnił samobójstwo i w radio usłyszałem „One more light”. Dwa miesiące później Chester Bennington również pożegnał się z życiem… „One more light” jest tak adekwatne do tego co wtedy poczułem i pomyślałem. Wiedziałem, że muszę nagrać ten numer, ale nie chciałem tego robić od razu, żerować na tych wydarzeniach i emocjach ludzi. Dlatego wypuszczam go teraz, to naprawdę bardzo ważny dla mnie utwór – przekonuje muzyk rodem z Kraśnika.

Zachęcamy do posłuchania piosenki „One More Light” w wykonaniu Pawła Szutty.

 

 

Paweł Szutta - One More Light (Tribute to Chester Bennington)

MIX&MASTER: Tomasz Bidiuk

Video production: Paweł Szutta


Zobacz też:
The Voice of Poland. Paweł Szutta odpadł na etapie nokautów
Kraśniczanin wygrał bitwę w „The Voice of Poland”
Paweł Szutta wrócił do The Voice of Poland i znowu odwrócił fotele
„Say Something” - Szutta śpiewa Timberlake'a


Najnowsze ogłoszenia