Ogłoszenie

Plastyka dla Smyka, czyli gliniane warsztaty w ODK za nami

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Glina to materiał używany na terenie Powiatu Kraśnickiego od wieków do celów budowlanych, tu wytwarzana jest przecież cegła ręcznie formowana, czy do ceramiki, ośrodek garncarski znajduje się w Bęczynie. Okazję do zaznajomienia się z nim mieli też uczestnicy warsztatów plastycznych, które w maju odbyły się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Pomoc.

Warsztaty pod hasłem „Plastyka dla Smyka” ODK zorganizował we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Na trzech kolejnych zajęciach ich uczestnicy zapoznawali się między innymi z materiałem jakim jest glina i próbowali swoich sił w jego formowaniu. Była zarówno praca z wykorzystaniem koła garncarskiego, jak również rzeźbienie w glinie. Dzieła który wyszły spod rąk dzieci zostały wypalone, a ostatnie spotkanie poświęcone było ich zdobieniu.

 

 

Zajęcia poprowadziła artystka plastyczka specjalizująca się między innymi w ceramice Eliza Opalińska. Na ostatnich zajęciach do uczestników dołączył także wicestarosta Karol Rychlewski, który również dostał pędzel do ręki i jedną z wykonanych podczas warsztatów miseczek do ozdobienia.

 

 

Na koniec zajęć uczestnicy otrzymali z rąk wicestarosty Karola Rychlewskiego oraz kierownika ODK Pawła Bielenia dyplomy i upominki. Kolejne wspólne przedsięwzięcia ODK i Starostwa jeszcze w tym roku.

 

Zdjęcia z ostatniego warsztatowego spotkania można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia