Ogłoszenie

Plenerowa zabawa w ramach Dni Gościeradowa na początek wakacji

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pierwszy weekend wakacji to tradycyjnie już czas, kiedy do wspólnego świętowania i zabawy zaprasza samorząd Gościeradowa. Nie inaczej było w tym roku, a dwudniowy festyn zlokalizowany był na gościeradowskim stadionie.

Świętowanie w Gościeradowie zaczęło się w sobotni wieczór (22.06). Na ten dzień organizatorzy zaplanowali przede wszystkim atrakcje muzyczne, ale nie tylko, bo ciekawy jak zwykle pokaz dał Zespół Akrobatyczny Aminio z Annopola, a swoje umiejętności taneczne zaprezentował zespół Kameleon. Wracając jednak do wykonawców muzycznych, to jeżeli chodzi o lokalnych artystów zaśpiewały zespół Senior + z Ksieżomierzy i Aleksandrowa oraz „Błękitne Korale” z Zakrzówka, ale im bliżej zmroku tym częściej na scenie królowały już taneczne rytmy. Gromadzącą się stopniowo na stadionie publiczność stopniowo rozkręcały do zabawy zespoły Looka i Mało Znani, a gwiazdą wieczoru była grupa Pudzian Band, która zastąpiła wcześniej awizowaną Shantel.

 

foto GOK Goscieradów

 

Niedzielną część uroczystości rozpoczęły prezentacje artystyczne lokalnych zespołów i grup: Klubu Seniora z Gościeradowa, Senior Wigor z Salomna, Zespołu Ludowego z Księżomierzy, Kingi Skotnickiej, Orkiestry Dętej GOK Gościeradów, Zespołu Tanecznego FolWark i Kapeli Ludowej z Gościeradowa.

 

 

W międzyczasie nastąpiło oficjalne otwarcie Dni Gościeradowa, którego dokonał wójt Mariusz Szczepanik. Jak przekonywał nas w rozmowie tuż po zejściu ze sceny, są w tym roku powody do świętowania.

- Myślę, że rok który minął od poprzedniego naszego święta był udany. Pod względem gospodarczym trzeba podkreślić zakończenie największego realizowanego projektu, czyli montażu solarów. Mieszkańcy, którzy do niego przystąpili, są zadowoleni, a widać to chociażby po zainteresowaniu naborem do kolejnego takiego przedsięwzięcia, w ramach którego chcielibyśmy montować nie tylko zestawy do podgrzewania wody, ale i fotowoltaikę. Wiele udało nam się też zrobić jeżeli chodzi o drogownictwo, między innymi wspólnie z powiatem – podkreśla wójt Mariusz Szczepanik. - Pod względem społecznym cieszy natomiast coraz większa aktywność mieszkańców. Organizują się czy to w kołach gospodyń czy różnego rodzaju stowarzyszenia, dzięki czemu mamy coraz inicjatyw, imprez, które są ich oddolna inicjatywą. Gmina Gościeradów mocą swoich mieszkańców stoi – dodaje wójt Szczepanik.

Wśród gości którzy zawitali na święto gminy znaleźli się między innymi radni wojewódzcy Krzysztof Babisz i Marek Kos, Kazimierz Mareczka - reprezentujący wojewodę lubelskiego, radni powiatowi Jarosław Czerw, Marek Kołtun, Edyta Dudzińska i Stefan Stachula, radni gminni na czele z przewodniczącym Krzysztofem Galantem, nadleśniczy nadleśnictwa Gościeradów Janusz Pasek oraz burmistrz Annopola Mirosław Gazda z małżonką.

Specjalnie przywitany, i jak się później okazało uroczyście pożegnany, został także Roman Dec. Pan Roman jako pracownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego przez wiele lat współpracował z rolnikami z terenu gminy Gościeradów i samorządem, a teraz przeszedł na zasłużoną emeryturę.

 

 

W dalszej części uroczystości na scenie zaprezentowali się jeszcze: Kabaret z Konopi, grupa Young and Full of Energy i Maria Demetko, a gwiazdą wieczoru był Jacek Dowódzki Band.

Temu co działo się na scenie towarzyszyły wesołe miasteczko i stoiska handlowe oraz konsumpcyjne. W pobliskiej szkole można było natomiast obejrzeć ciekawe wystawy fotograficzne przygotowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gościeradowa, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II oraz Gminną Bibliotekę Publiczną.

Świętowanie zakończył pokaz sztucznych ogni.

 

Naszą małą fotogalerię z popołudniowej części niedzielnego świętowania w Gościeradowie możecie obejrzeć tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia