Ogłoszenie

Dni Kraśnika 2019. Koncertowo do późnych godzin nocnych

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Popołudnie i wieczór upłynął podczas sobotniej części Dni Kraśnika pod znakiem koncertów. Na Scenie Letniej przy Centrum Kultury i Promocji zaprezentowały się rodzime zespoły, a z dawnymi polskimi przebojami wystąpił Janusz Yanina Iwański & 4 Gramy.

Scenę za Centrum Kultury i Promocji w sobotnie popołudnie przejęli najpierw młodzi wykonawcy, którzy na co dzień ćwiczą w CKiP pod okiem Urszuli Olszówki. Potem można było wysłuchać i zobaczyć nasze rodzime zespoły grające głównie na rockową nutę: Canion, San Escobar, Black as the Sun, Mondey i na sam koniec Rock and Seler Band. Z repertuarem złożonym z polskich piosenek wystąpił Janusz Yanina Iwański & 4Gramy.

Ale zanim to nastąpiło odbyła się oficjalna część Dni Kraśnika. Imprezę otworzył burmistrz Wojciech Wilk, który od przedstawicieli Kraśnickiego Towarzystwa Regionalnego otrzymał wydrukowany poczet burmistrzów miasta przygotowany przez kraśnickich regionalistów, zawierający spis włodarzy począwszy od XVII wieku aż do dziś.

Ze sceny podziękowano także tym, którzy wsparli głosowanie na Podwórko Nivea, które powstanie przy Szkole Podstawowej nr 3. Rozdano też upominki, rozlosowane wśród tych, którzy zdecydowali się wesprzeć kraśnicką szkołę w konkursie.

 

 

Podsumowano ponadto konkurs dla kraśnickich Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Burmistrza Wilka we wręczeniu nagród dla działkowców wspomogli marszałek województwa Jarosław Stawiarski i starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Poza tym ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w sportowych imprezach, które odbyły się kilka godzin wcześniej: koszykarskich deblach i turnieju siatkówki plażowej. Razem z burmistrzem najlepszych uhonorował marszałek Stawiarski oraz kierownik wydziału oświaty Urzędu Miasta Krzysztof Babisz.

O rajdzie rowerowym już pisaliśmy, ale jego zakończeniem było losowanie dwóch rowerów dla uczestników do 12 i powyżej 12 lat. W tej drugiej kategorii rower wylosował Bartłomiej Bednarz, który wraz z córką przekazał go dla kraśnickiego Domu Dziecka.

A później była już dobra zabawa. To jak świętowano ten dzień możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Najnowsze ogłoszenia