Ogłoszenie

Poszli w ślady Winnetou. Piknik Łuczniczy za nami

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” i prowadzony przez nią Osiedlowy Dom Kultury, przy wsparciu Miasta Kraśnik, zorganizowały wczoraj Piknik Łuczniczy „Być jak Winnetou”. Na jego uczestników czekały warsztaty i turniej łuczniczy, ale nie tylko.

Naukę strzelania z łuków poprowadzili Dariusz Wojniak z Lubelskiej Grupy Łuczniczej oraz kraśniczanin Andrzej Trynkiewicz reprezentujący Tatrzański Klub Łuczniczy „Jarowici”. Swoich sił w strzelaniu z łuków próbowały dzieci i młodzież, ale sprawdzić się mogli także dorośli. Na koniec zorganizowane zostały zawody.

 

 

Rywalizacja była zacięta. W młodszej kategorii wiekowej do wyłonienia zwycięzców potrzebna była dogrywka. Ostatecznie wygrał ją Karol Pudło, 2. miejsce zajęła Zuzanna Malinowska, a 3. była Zosia Czelej. W starszej kategorii najlepsza okazała się Zuzanna Bucior, 2. był Maciej Pawka, a 3. miejsce zajęła Aleksandra Jacniacka.

Medale, dyplomy i upominki najlepszym łucznikom wręczyli prezes SM Pomoc Piotr Szumny oraz kierownik wydziału oświaty UM Kraśnik Krzysztof Babisz.

 

 

Zabawy z łukami nie były jedyną atrakcją pikniku. Do szukania skarbów z użyciem wykrywaczy metalu jego uczestników namawiali Wojciech Rudziejewski-Rudziewicz, Piotr Chojnacki i Adam Gaweł - eksploratorzy ze Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Annopol „Szansa”.

 

 

Osiedlowy Dom Kultury zaprosił natomiast na indiańskie warsztaty plastyczne oraz konkursy na temat lasu, w ramach których rozdawano gadżety ofiarowane przez Nadleśnictwo Kraśnik. W ramach warsztatów pod okiem artysty plastyk Elizy Opalińskiej robiono indiańskie opaski na głowę oraz łapacze snów, a do udziału w „leśnych konkursach” namawiał, i całą imprezę poprowadził, kierownik ODK Paweł Bieleń.

 

 

Na tym nie koniec letnich atrakcji przygotowanych przez SM Pomoc i ODK oraz ich partnerów na trwające wakacje. Najbliższą będzie turniej piłkarski dla dzieci w wielu 10-12 lat, który odbędzie się 1 sierpnia na Orliku Białym na Osiedlu Piaski, a zapowiedź wszystkich odnajdziecie tutaj.

 

Nasze zdjęcia z Pikniku Łuczniczego możecie obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia