Ogłoszenie

Piosenka żeglarska zabrzmiała nad zalewem

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak mówił przed występem zajmujący się m.in. sprawami kultury w UM Krzysztof Babisz, sobotni koncert nad zalewem był pewnego rodzaju próbą, czy taki typ piosenki oraz to miejsce przypadnie kraśniczanom do gustu. Po występie zespołu "Pod wiatr" nikt już chyba nie miał wątpliwości.

Kraśnicki zalew to świetne miejsce do śpiewania piosenek żeglarskich, turystycznych, a takie właśnie zaprezentowała grupa "Pod wiatr" z Ostrowca Świętokrzyskiego, na pierwszym koncercie "Szanty nad zalewem".

Na początku nic nie zapowiadało, że będzie to frekwencyjny sukces. Z czasem jednak zapełniły się wszystkie krzesełka ustawione przed mini sceną nieopodal stanicy, a sporo osób siadło na pobliskich ławeczkach czy kocykach. Duża grupa bawiła się bujając w rytm żeglarskich hitów, ale i kompozycji samego zespołu.

Dwa z nich możecie zobaczyć i usłyszeć na naszych filmikach. Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z tego koncertu.

 

 

Kiedy znów usłyszymy "Szanty nad zalewem". Kierownik Babisz deklarował:

- Do zobaczenia za rok, a może wcześniej - mówił.

Być może więc doczekamy się jesiennej lub wiosennej edycji imprezy, przygotowanej przez Urząd Miasta i Centrum Kultury i Promocji.

Najnowsze ogłoszenia