Ogłoszenie

Spore zainteresowanie filmowymi seansami pod chmurką w Koszarach

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Plenerowe kino na Osiedlu Koszary kiedyś już gościło, ale było to wiele lat temu. Kawałek ściany bloku był pomalowany w tym celu na jasny kolor przypominając swoisty ekran kinowy. Były 2 takie "ekrany", pierwszy na bloku Koszarowa 8, drugi na Kopernika 4. Teraz było bardziej profesjonalnie – specjalny ekran, kinowy projektor, leżaki. Chętnych do obejrzenia filmów pod chmurką nie zabrakło.

Wczoraj na kino plenerowe zaprosiły Centrum Kultury i Promocji oraz Miasto Kraśnik we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniowa "Pomoc" i prowadzonym przez nią Osiedlowym Domem Kultury. Na jego potrzeby kina wykorzystane zostały naturalne warunki terenowe, czyli górka zlokalizowana przy Przedszkolu Miejskim nr 5.

 

 

Obejrzeć można było dwa filmy, które na afiszach kinowych gościły już jakiś czas temu – animowaną „Potworną Rodzinkę” i technotrihller „Krąg” z Emmą Watson i Tomem Hanksem w rolach głównych. Mimo to chętnych do ich obejrzenia nie zabrakło. Pierwsi widzowie leżaki zajęli już dwie godziny przed seansem. Zainteresowanie było tak duże, że zabrakło leżaków i sporo osób zajmowało miejsca na kocach. W sumie seanse obejrzało ponad 350 osób.

 

 

Jak na kino przystało, był też popcorn i nachosy.

Pomysł kina plenerowego na Osiedlu Koszary chwycił i możliwe, że będzie powtarzany. Trzeba na to jednak poczekać do lata przyszłego roku.

 

 

 

 

foto Paweł Bieleń i Grzegorz Żak

Najnowsze ogłoszenia