Ogłoszenie

Taniec, muzyka, rysunek, teatr, karate... czyli jesień w ODK

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Placówki kulturalne i świetlice działające na terenie Kraśnika i Powiatu Kraśnickiego na dobre po letniej przerwie wystartowały już z różnego rodzaju zajęciami, warsztatami i animacjami. Nie inaczej jest w Osiedlowym Domu Kultury prowadzonym przez Spółdzielnię Mieszkaniowa „Pomoc”.

Osiedlowy Dom Kultury, popularnie zwany „Czerwoniakiem”, zlokalizowany przy ul. Kochanowskiego 1a, proponuje bardzo różne zajęcia dla dzieci, tych jest oczywiście więcej, ale też dla dorosłych. Jeśli chodzi o dzieci, to do nich skierowane są między innymi zajęcia taneczne. Te z tańca nowoczesnego w poniedziałki (o 16:00 grupa młodsza, o 17:00 starsza) prowadzi instruktor Edyta Zimak (Royal Dance Center), a tańca towarzyskiego młodych adeptów tej sztuki uczy instruktor Batrosz Staszak (Studio Tańca Promenada). Te drugie zajęcia odbywają się w środy (o 15:30 grupa młodsza, o 16:30 starsza). Do dzieci – uczniów szkół podstawowych – skierowane są również środowe zajęcia plastyczne (godz. 16:00) i poniedziałkowe zajęcia teatralne (o 15:00 grupa młodsza, o 16:00 starsza) prowadzone przez instruktor z ODK Elizę Opalińską. 


Zobacz też:
Konkurs Fotograficzny „Kolory Powiatu Kraśnickiego” - Jesień 2019


Od wielu już lat młodzi mieszkańcy Kraśnika mogą w ODK realizować również swoją pasję do sztuk walki. Dzieje się tak za sprawa zajęć prowadzonych przez trenera Sebastiana Olszaka z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin (zajęcia we wtorki i czwartki o godz. 18:00).

Część zajęć które adresowane są do dzieci realizowanych jest również w wersji dla młodzieży i dorosłych. Tak jest chociażby ze wspomnianym przed chwilą karate kyokushin (zajęcia karate dla młodzieży i dorosłych we wtorki i czwartki o godz. 19:00) oraz zajęciami plastycznymi. Te nakierowane są głównie na naukę rysunku i malarstwa, a odbywają się w czwartki o godz. 16:00.

 

 

 

Dorośli w ODK o poprawę kondycji fizycznej zadbać mogą nie tylko ucząc się sztuk walki, ale także w ramach spotkań z jogą połączoną z pilatesem prowadzonych przez Elżbietę Kapuścińską (w poniedziałki i środy o godzinie 19:00) oraz połączenia tańca i fitnessu, czyli zumby (w poniedziałki i środy o godz. 20:00).

Osiedlowy Dom Kultury to także możliwość nauki śpiewu i gry na instrumentach. Muzyczne lekcje prowadzą tutaj każdego popołudnia od poniedziałku do piątku instruktorzy ze Szkoły Muzycznej im. Jana z Lublina.

 

 

Podobnie jak wiosną, w ramach współpracy SM Pomoc z Miastem Kraśnik, w ODK spotykają się także „Kobiety z Klasą” (grupa ćwicząca w ramach zajęć organizowanych przez PCK) oraz swoje próby ma Chór Kombatant „Kolorowa Jesień”.

Najnowsze ogłoszenia