Ogłoszenie

Wspominali „drogę do świętości” Jana Pawła II

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wtorek 22 października już po raz 9. kraśnickie stowarzyszenie „Senior na czasie” zorganizowało spotkanie poświęcone św. Janowi Pawłowi II pod hasłem „Droga do świętości”. Udział wzięło w nim ponad 100 osób, a wśród nich członkowie zaproszonych klubów seniora i zespołów oraz delegacje pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z Gościeradowa, Popkowic i Kraśnika.

Spotkanie, które odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”, rozpoczęło się od montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez członków Stowarzyszenia „Senior na czasie”. Nie zabrakło też występów zaproszonych gości z Kraśnika, ale także m.in. Gościeradowa i Zakrzówka.

 

 

Swoimi przemyśleniami na temat Jana Pawła II i jego nauk podzielili się kierownik kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych UM Kraśnik Krzysztof Babisz oraz członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Tomasz Mularczyk. Nie zabrakło oczywiście gratulacji dla organizatorów przedsięwzięcia. Oprócz wspomnianych panów złożyły je także przedstawicielki kraśnickiej Rady Seniorów – wiceprzewodnicząca Stanisława Ciempiel i sekretarz Halina Jaworska.

 

 

Po występach i przemówieniach odbył się konkurs wiedzy o Janie Pawłe II.

W ramach poczęstunku uczestnicy spotkania mogli zjeść między innymi tak bardzo kojarzące się z Papieżem Polakiem kremówki. Ufundował je burmistrz miasta Wojciech Wilk.

 

Zdjęcia ze spotkania pod hasłem „Droga do świętości” można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia