Ogłoszenie

„Jarzębinka” po raz piąty. Dzieci i młodzież na ludową nutę

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ubiegłym tygodniu, 22 października 2019 roku, już po raz piaty odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej „Jarzębinka”. Impreza organizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stróży-Kolonii przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kraśniku jest okazją do propagowania muzyki ludowej i promowania talentów młodych wokalistów.

To tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 15 wykonawców, w tym 6 solistów oraz 9 zespołów z terenu Powiatu Kraśnickiego, które prezentowały się w 2 kategoriach wiekowych – uczniowie kl. I – III oraz kl. IV – VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W imprezie, która odbyła się w w Świetlicy Wiejskiej w Słodkowie Trzecim, łącznie wystąpiło ponad 80 osób, a oceniało ich jury w składzie: przewodniczący Andrzej Gotner (Inspektor Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku) oraz Beata Szabat (muzyk).

 

 

W kategoria uczniowie klas I-III szkół podstawowych I nagrodę przyznano zespołowi „KORALIKI” z GDK w Zakrzówku. II nagroda trafiła do zespołu „WESOŁE NUTKI” z GOKw Urzędowie, a III do Zespół ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim (gm. Kraśnik). Wyróżnienia otrzymały Emilia Wierzchowiak z GOK w Gościeradowie, Julia Turkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Stróży (gm. Kraśnik) i Antonina Hajdas ze Szkoły Podstawowej w Kowalinie (gm. Kraśnik).

Spośród uczniów starszych klas szkół podstawowych najwyżej oceniony został występ zespołu „BLINOWIANECZKI” z GCK w Polichnie (gm. Szastarka). II miejsce zajął Zespół ze Szkoły Podstawowej w Stróży (gm. Kraśnik), a III miejsce Zespół ze Szkoły Podstawowej w Rudniku Szlacheckim (gm. Zakrzówek). Wyróżnienia trafiły do Julii Majewskiej ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie (gm. Wilkołaz), zespół „BYSTRE NUTKI” ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy (gm. Zakrzówek) i Zespół ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzecim (gm. Kraśnik).

 

 

W kategorii szkół ponadpodstawowych nie zgłoszono żadnego wykonawcy.

Nagrody wręczali Andrzej Gotner, Ryszard Kowal – sołtys sołectwa Słodków Trzeci oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Słodkowie Trzeci Marcin Siemion.

Konkurs zakończyło wystąpienie wójta gm. Kraśnik Mirosława Chapskiego , który podziękował wszystkim przybyłym za popularyzację kultury ludowej oraz ochronę naszego dziedzictwa kulturowego.

 

Kilkanaście zdjęć z konkursu można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia