Ogłoszenie

Zbigniew Kasak zwycięzcą konkursu fotograficznego „Kolory Powiatu Kraśnickiego” – Jesień 2019

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

17 autorów, 56 zdjęć, 4 wyróżnionych i 3 nagrodzonych – tak w liczbach wyglądał konkurs fotograficzny „Kolory Powiatu Kraśnickiego – Jesień 2019. We wtorek 5 listopada poznaliśmy jego rozstrzygnięcia. Najwyżej ocenione zostały prace autorstwa Zbigniewa Kasaka z Majdanu Grabiny.

Konkurs zorganizowały Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” i prowadzony przez nią Osiedlowy Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku, a partnerowały im Studio Fotograficzne Foto Media oraz Nadleśnictwo Kraśnik.

 

Zbigniew Kasak "Jesień"

 

Zgłoszone na konkurs prace oceniło jury w składzie: Piotr Kosmala - fotograf, właściciel Studia Fotograficznego Foto-Media, Grzegorz Jankowski - fotograf i dziennikarz portalu Krasnik24.pl i gazety Głos Kraśnicki, Paweł Gąszczyk - fotograf i grafik, pracownik Starostwa Powiatowego oraz Paweł Bieleń - kierownik Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”.

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, jurorzy pierwsze miejsce zdecydowali się przyznać Zbigniewowi Kasakowi za cykl zdjęć zatytułowanych „Jesień”. Druga nagroda trafiła do Katarzyny Kwiecińskiej z Opoki-Kolonii za zdjęcie pod tytułem „Na straży jesieni”, a trzecia do Olimpii Koziej-Kuli z Dąbrowy Olbięckiej za zdjęcie stawu w Wólce Gościeradowskiej.

 

Katarzyna Kwiecińska "Na straży jesieni"

 

Ponadto przyznano 4 wyróżnienia. Otrzymali je kraśniczanie: Małgorzata Pęcak (zdjęcie „Moja jesień”), Grzegorz Wtykło („Piętro jałowców na skałkach”), Małgorzata Grządka („Natura”) oraz Amelia Kurant („Jesienny poranek”).

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i pokonkursowy wernisaż odbyły się w Osiedlowym Domu Kultury SM Pomoc. Gratulacje uczestnikom złożyli i nagrody rzeczowe wręczyli wicestarosta kraśnicki Karol Rychlewski oraz Renata Korczyńska – członek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”.

 

Olimpia Koziej-Kula "Wólka Gościeradowska"

 

Co ważne też swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zdjęć oraz tym jak dokonywany był wybór najlepszych spośród nich podzielili się jurorzy podpowiadając przy tym trochę na co uwagę zwracać w przyszłości. 

Organizatorzy zapowiedzieli, że podobne konkursy fotograficzne będą w przyszłości kontynuowane.

 

Zdjęcia z ogłoszenia wyników konkursu oraz wernisażu prac można obejrzeć tutaj, a w tekście i pod nim prezentujemy nagrodzone i wyróżnione zdjęcia.

 

Małgorzata Pęcak "Moja Jesień"

 

Grzegorz Wtykło "Piętro jałowców na skałkach"

 

Małgorzata Grządka "Natura"

 

Amelia Kurant "Jesienny poranek"

Najnowsze ogłoszenia