Ogłoszenie

Wokalne sukcesy Kingi Wołoszyn w Krakowie i Lublinie

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że w Kraśniku i Powiecie Kraśnickim rodzą się i pod okiem świetnych instruktorów rozwijają muzyczne talenty mieliśmy okazje przekonać się już wiele razy. Teraz mamy kolejne tego potwierdzenie. W listopadzie „na podium” festiwalu „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” oraz Konkursu im. Jana Kaczorowskiego stanęła Kinga Wołoszyn.

Ogólnopolski Festiwal „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie to jedna z najbardziej prestiżowych tego typu imprez w Polsce skierowanych do śpiewających dzieci i młodzieży. W tym roku odbyła się jego 40. edycja. Już przebrnięcie przez eliminacje do finału tego wydarzenia to spory sukces. Tymczasem wspomniana już Kinga Wołoszyn z Józefina (gm. Urzędów) nie tylko to zrobiła, ale doskonale zaprezentowała się także w gronie finalistów.

Podopieczna instruktora Pawła Cieliczki z kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji wyśpiewała sobie III miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat. Otrzymała także wyróżnienie specjalne w postaci nominacji na międzynarodowe festiwale do Włoch, Bułgarii i Grecji.

 

 

A to nie jedyny muzyczny sukces młodej wokalistki w ostatnim czasie. Zajęła także II miejsce w turnieju pieśni, który odbył się w ramach 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego „Ojczyzno moja najmilsza" w Lublinie.

Warto również wspomnieć, że I miejsce w kategorii solistów wyśpiewała sobie podczas tej imprezy Alicja Żurek, podopieczna instruktor Urszuli Olszówki, również z CKiP Kraśnik.

Najnowsze ogłoszenia