Ogłoszenie

"Supernova" z kraśniczaninem w roli głównej. Zapraszamy do kina i na spotkanie z aktorami

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Supernova” to film nagrodzony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy debiut reżyserski (Złote Lwy dla Bartosza Kruhlika). Dla kraśniczan ma on większe znaczenie bo główną rolę zagrał w nim pochodzący z naszego miasta Marcin Zarzeczny. W sobotę po seansie będzie można się spotkać w CKiP z nim oraz Anną Mrozowską, aktorką, która także zagrała w tym filmie.

W dniach 10-15 stycznia br. zapraszamy do kina „Metalowiec” (z jednodniową przerwą na niedzielną WOŚP) na projekcję „Supernovej”, jednego z najważniejszych polskich filmów ostatniego roku. Szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w seansie 11 stycznia. Tuż po obejrzeniu filmu odbędzie się spotkanie z dwójką grających w nim aktorów: kraśniczaninem Marcinem Zarzecznym i Anną Mrozowską.

Marcin już jako uczeń „Reja” postanowił (jak wielu z nas), że zostanie aktorem i z wielką determinacją (jak niewielu z nas) tuż po maturze zaczął swoje marzenia realizować. Długa, trudna i wyboista droga wiodła przez Studium Aktorskie w Olsztynie, Akademię Teatralną w Warszawie, tak zwane ogony – role halabardników i trzeciego drzewa z prawej strony w teatrze, reklamy, epizody, milczący telefon... Wreszcie kraśniczanin wziął sprawy w swoje ręce, stworzył monodram „Zwierzenia bezrobotnego aktora”, który mieliśmy okazję podziwiać w Centrum Kultury i Promocji podczas Festiwalu Dobrych Filmów w 2018 r. i który, dzięki cudowności przewrotnego losu, pomógł mu spełnić sny z dzieciństwa o podróżach i przyniósł  szczęście w branży aktorskiej. W ciągu kilku ostatnich lat Marcin zagrał kilka mniejszych i większych ról w serialach i filmach fabularnych („Prosto w serce”, „Układ zamknięty”, „Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima”, „Bez paniki, z odrobiną histerii”). Rok 2019 przyniósł mu dwie upragnione główne role w filmach – pierwszą u Bartosza Kruhlika, drugą u boku Ewy Kasprzyk i Marka Siudyma w obrazie Kacpra Anuszewskiego „Serce do walki” - pisze Edyta Bodys z CKiP.

"Supernovą" będzie można oglądać w kinie "Metalowiec" od 10 do 15 stycznia o godz. 19.00 (oprócz niedzieli, kiedy to scenie rozgości się WOSP).

Szczególny wymiar będzie miał seans w sobotę 11 stycznia, gdyż tuż po jego obejrzeniu będzie można spotkać się z dwójką grających w nim aktorów. Marcinowi Zarzecznemu towarzyszyć będzie Anna Mrozowska, obiecująca, absolwentka Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, laureatka nagrody Opus Film „dla aktorów, których chcielibyśmy oglądać na ekranie telewizyjnym i filmowym”.

Fot. Andrzej Woźniakiewicz

Najnowsze ogłoszenia