Ogłoszenie

FROM KRASNIK TO SEATTLE - książka Darka Stuja i Joli Boroń w wersji angielskiej

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W czerwcu 2019 na naszym rynku pojawiła się książka  Darka Stuja pod red. Joli Boroń pt. ,, Z Kraśnika do Seattle”. Publikacja ta opowiada historię kraśniczanina – maratończyka, a przede wszystkim działacza charytatywnego, założyciela „Fundacji Rainbow Of Magnolia.Fountains of Life”.

Tak jak zapowiadaliśmy książka została już przetłumaczona na język angielski przez Annę Kowal. Podobnie jak polska, również i angielska wersja została wydana przez kraśnickie wydawnictwo MASSA. Anglojęzyczna wersja została wzbogacona i znajdują się w niej relacje z wydarzeń mających miejsce w Kraśniku w czerwcu 2019 r. (wieczór autorski, półmaraton i maraton kraśnicki, spotkania Darka i jego kenijskich przyjaciół w szkołach i wiele innych).  Jola Boroń podkreśla, że ważne i szczególnie wzruszające było przekazywanie medali i pucharów dzieciom ze Szkoły Specjalnej w Kraśniku. To było życzenie kenijskich przyjaciół. Zdjęcia z tych  spotkań umieszczono w anglojęzycznym wydaniu książki. Kolejną nowością jest rozdział zawierający wypowiedzi amerykańskich (i nie tylko) przyjaciół, znajomych i klientów Darka o nim i jego pracy charytatywnej. To ciepłe, serdeczne słowa o kraśniczaninie i potrzebie pomagania i dzielenia się dobrem z potrzebującymi. Zebraniem i porządkowaniem tego materiału zajął się Jacek Boroń jr.

Książka ,,From Krasnik to Seattle” już  dotarła do Nepalu i USA, a w lutym podczas kolejnej wyprawy do Kenii bądą miały okazję ją zobaczyć dwie dziewczynki, bohaterki  z okładki – Gloria i Sofia. Zostały one objęte opieką fundacji Darka, a dzięki wsparciu finansowemu grupy przyjaciół z Kraśnika, Gloria i Sofia mają możliwość nauki w ośrodku w Kenii.

To bardzo dobra wiadomość, że anglojęzyczna publikacja związana z naszym miastem zaistnieje na całym świecie. I oczywiście czekamy na  czerwiec 2020 i kolejne święto biegowe w Kraśniku z udziałem Darka Stuja i przyjaciół z Kenii.

Najnowsze ogłoszenia