Ogłoszenie

Rozśpiewane niedzielne popołudnie na skwerze przy Spółdzielczej

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczorajszego popołudnia górka na skwerze przy ul. Spółdzielczej na osiedlu Koszary stała się sceną dla występów seniorów. Na zaproszenie zespołu wokalnego „Jubilat” przed kraśniczanami zaprezentowały się nasze seniorskie zespoły wokalne, ale także goście między innymi z Radzynia Podlaskiego czy Biłgoraja.

„Śpiewający Piknik z Jubilatem”, bo pod taki hasłem odbyła się impreza, otworzyła kierownik zespołu Jubilat Wiesława Lendzion, a poprowadził go Paweł Bieleń, kierownik Osiedlowego Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się kraśnickie Chór Kombatant „Kolorowa Jesień” i Stowarzyszenie „Senior na czasie” oraz oczywiście gospodarz, czyli działający już od kilkudziesięciu lat, Zespół Wokalny „Jubilat”.

 

Wystąpiły także: Zespół Wokalny „Radzyniacy” z Radzynia Podlaskiego, biłgorajski Klub Seniora „Złoty Wiek”, Zespół Wokalno-Instrumentalny „Podkowiacy” z Bychawy oraz kapela „Czerwona Róża” z Szastarki. Zabawa była bardzo dobra o czym świadczyć może chociażby fakt, że część widzów nie usiedziała na swoich miejscach i ruszyła do tańca.

 

Na koniec zespoły uczestniczące w pikniku, z rąk przewodniczącej Rady Miasta Doroty Posyniak i sekretarz miasta Grażyny Lejwody-Ćwik, otrzymały podziękowania za występy.

Imprezę, we współpracy z zespołem Jubilat, zorganizowały Miasto Kraśnik, Centrum Kultury i Promocji oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc”. 

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia