ROK TEMU ZAŚPIEWAŁA „SZTORM” Z CLEO, TERAZ SAMA NAGRAŁA SINGIEL

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowy singiel „Bez szans” Kingi Wołoszyn-uczestniczki zeszłorocznej edycji „The Voice Kids Poland 3” z drużyny Tomsona i Barona trafił właśnie do sieci. Rok temu telewidzowie  mogli ją również zobaczyć w „Szansie na sukces”, gdzie otrzymała wyróżnienie od Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego za wykonanie „Tylko mnie kochaj”. Teraz postawiła na własną twórczość, publikując singla wraz z klipem.

Zapewne wszyscy pamiętają Kingę Wołoszyn. Jako 13-latka, w styczniu ubiegłego roku dała się poznać szerszej publiczności w Polsce w trzeciej edycji programu The Voice Kids Poland. To tam wzruszyła CLEO do łez, śpiewając jej utwór „Sztorm”. Jak się niebawem okazało, właśnie to wykonanie stało się numerem 1 na karcie czasu YouTube, co doceniła nawet sama CLEO w swoim profilu społecznościowym.

Na różnych kanałach, wyświetlenia sięgnęły kilku milionów odsłon. Warto wspomnieć, że w programie obydwie wokalistki zaśpiewały utwór razem, jednak ostatecznie Kinga trafiła do drużyny Tomsona i Barona. Jednak to nie koniec ciekawej przygody Kingi z telewizją, gdyż zaledwie kilka miesięcy później wystąpiła w programie „Szansa na sukces” z udziałem znakomitych muzyków: Krzesimira Dębskiego oraz Anny Jurksztowicz. Kinga zdobyła ich uznanie otrzymując wyróżnienie za piosenkę GOYI „Tylko mnie kochaj”.

Po tych medialnych występach, całkiem niedawno można było usłyszeć jej pierwszą kompozycję "Opowieść nocy", którą stworzyła wspólnie z wieloletnim trenerem wokalnym Pawłem Cieliczko. Piosenka miała big-bandowy klimat rodem z filmów Jamesa Bonda.

Teraz już jako 15-letnia licealistka wraz z mocnym, songwriterskim i producenckim teamem, postawiła na mieszankę brzmienia lat 80-tych przeplecionych z nowoczesnym stylem pop. W domowym zaciszu wspólnie z Pawłem stworzyli kompletny zarys utworu wraz z linią melodyczną. W sferze tekstowej w prace nad utworem włączyła się songwriterka i wokalistka Linii Nocnej Monika MIMI Wydrzyńska, znana ze współpracy z artystami takimi jak Lanberry, Roxie Węgiel, Alicja Szemplińska czy też Sound n’ Grace.

Piosenka opowiada historię młodej dziewczyny, która niewłaściwie ulokowała swoje uczucia. Jednak widząc ten stan rzeczy, w pewnym momencie dojrzewa do tego, żeby zostawić niegodziwca bez kolejnej szansy i wreszcie poznać kogoś wartościowego.

Produkcją muzyczną zajął się producent muzyczny MAVOOI (Adam Związek), który w swoim studiu na portugalskiej Maderze tworzy przeboje dla artystów z całego świata. Za nagranie i produkcję wokali oraz miks i mastering odpowiada Przemek PUK, którego skojarzyć można między innymi ze współpracy z Natalią Szroeder. W klipie wystąpili znajomi Kingi a także zaprzyjaźnione tancerki. Za kilka dni utwór trafi do cyfrowej dystrybucji w najpopularniejszych serwisach.

A my już dziś zapraszamy do obejrzenia teledysku zdolnej młodej wokalistki.