Nowy singiel Larvy, zespołu tworzonego przez kraśniczan, promuje wytwórnia Kayax

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wrześniu decyzją jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Piotr Metz oraz Daniel Kuśmierzak spośród 500 zgłoszeń wybrani zostali do grona 10 finalistów szczecińskiego Festiwalu Młodych Talentów. Tworzony przez kraśniczan zespół Larva Grand Prix festiwalu co prawda nie zdobył, ale został zauważony i nawiązał współpracę z wytwórnią Kayax. Jej efektem jest wydanie i promocja jego najnowszego singla pt. „Radość".

Zespół Larva założony został pod koniec 2020 roku przez pochodzących z Kraśnika Aleksandra Czerwa, Bartłomieja Niezgodę i Łukasza Smutka. W pierwszej połowie 2021 roku ukazały się ich dwa pierwsze single - „Znikam” oraz „Dante”. Trzeci, „Radość”, włączony został do projektu My Name Is New wytwórni Kayax – inkubatora dla debiutujących artystów, rozpoczynających swoją przygodę z muzyką. Dzięki temu został przez Kayax wydany, trafił do dystrybucji cyfrowej oraz na playlistę sygnowaną marką My Name Is New. Jest dostępny na platformach Spotify, Tidal, Empik Music, oraz – wraz z teledyskiem – w serwisie YouTube.

Singiel "Radość" jest nostalgiczną podróżą do szkolnych, młodzieńczych lat. Przywołuje nie tylko wspomnienia o pierwszych zauroczeniach, ale również o beztrosce oraz klimacie, który towarzyszył tamtym czasom. Zachęcamy do posłuchania i obejrzenia teledysku.