Ogłoszenie

Podążyli śladami Edwarda Stachury. Foto i wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Coroczne jesienne, annopolskie spotkanie z poezją niezapomnianego barda Edwarda Stachury za nami. Konkurs recytatorów wygrała Zuzanna Kowal, a w konkursie piosenki przyznano 3 wyróżnienia.

Impreza trwała dwa dni. Najpierw, w piątek, miały miejsce konkursowe przesłuchania w ramach Turnieju Jednego Wiersza oraz Konkursu Piosenki im. Edwarda Stachury. W sobotni wieczór odbył się natomiast Koncert Finałowy. Zaprezentowali się podczas niego uczestnicy konkursów, a ich występy wplecione zostały w koncert Jana Kondraka i Piotra Selima z Lubelskiej Federacji Bardów.

Nagrody laureatom wręczyła dyrektor Centrum Kultury w Annopolu Marta Mochol. Jak wspomnieliśmy na wstępie wśród recytatorów nagroda za I miejsce trafiła do Zuzanny Kowal, która zaprezentowała fragment prozy "Pod Annopolem". Wyróżnienia otrzymały natomiast: Klara Paćkowska ("Credo"), Izabela Woźniak ("Piosenka szalonego jakiegoś przybłędy"), Emilia Sołtykiewicz ("Introit) i Weronika Babiracka (Dookoła mgła").

W konkursie piosenki jurorzy przyznali 3 wyróżnienia. Trafiły one do Zofii Mianowanej (zaśpiewała utwór "Życie to nie teatr", słowa Edward Stachura), Martyny Więcek ("Ech", sł. Edward Stachura, muzyka Tomasz Turek) i Julii Mierzwy ("Pejzaż", sł. Maksymilian Kowal, muz. Tomasz Turek).

Organizatorami wydarzenia były annopolskie Centrum Kultury we współpracy z Miastem Annopol i Starostwem Powiatowym w Kraśniku.

Zdjęcia z wczorajszego koncertu finałowego możecie zobaczyć tutaj, a poniżej nagrania dwóch utworów Edwarda Stachury w wykonaniu Jana Kondraka i Piotra Selima.

 

 

Najnowsze ogłoszenia