Ogłoszenie

Dni Annopol. Pogoda dopisała, okazji do dobrej zabawy nie brakowało

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co roku pod koniec lipca, nieprzypadkowo w okolicach dnia w którym swój dzień mają panie o imieniu Anna, świętują mieszkańcy Annopola. Sportowa i festynowa część święta nadwiślańskiego miasta miała miejsce minionej soboty.

Poprzedziła ją środowa msza święta w kościele pod wezwaniem św. Joachima i Anny intencji mieszkańców mieszkańców.

Koncert zespołu Playboys, foto Dariusz Zgardziński

Sobotnie obchody rozpoczęły się już rankiem od zawodów wędkarskich o puchar burmistrza Annopola. Przed południem ruszył także turniej siatkówki plażowej. Jeśli chodzi o specjalistów od łowienia ryb to triumfowali Paweł Szydłowski (wśród seniorów) i Wiktor Pokrzywa (wśród kadetów). Ten drugi zgarnął też statuetkę i nagrodę za największą złowioną rybę.

 

W zmaganiach siatkarzy triumfowali z kolei Michał Szust i Maciej Kuliński. Najlepsi wędkarza i siatkarze nagrodzeni zostali podczas późniejszego festynu.

 

Festynowa część uroczystości to przede wszystkim występy artystyczne, ale nie tylko. Uczestników zabawy przywitał burmistrz Annopola Mirosław Gazda, a pozdrowienia dla mieszkańców przekazał starosta kraśnicki Andrzej Rolla. Później przyszedł czas na muzyczne i taneczne występy dzieci i młodzież oraz wokalne popisy seniorów spod skrzydeł annopolskiego Centrum Kultury.

Po lokalnych artystach do wspólnej zabawy w rytm przebojów zespołu Lady Pank zaprosiła grupa Tacy Sami.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Playboys.

Po nim do kontynuowania wspólnej zabawy zaprosiła grupa C.D.N.

Temu co działo się na scenie towarzyszyły stoiska promocyjne, gastronomiczne oraz wesołe miasteczko z dmuchańcami i trampolinami. Swoimi trofeami chwaliła się chociażby grupa poszukiwawcza działająca przy Stowarzyszeniu Mieszkańców Gminy Annopol "Szansa", byli rekonstruktorzy ze sprzętem wojskowym, animacje prowadziła firma Play, stoisko miał Środowiskowy Dom Samopomocy. Tradycyjnie można było także skosztować pysznych ryb.

 Organizatorami imprezy byli Burmistrz i Rada Miejska w Annopolu oraz tamtejsze Centrum Kultury.

Nasze zdjęcia autorstwa Pawła Bielenia z Dni Annopola można obejrzeć tutaj.

Foto i wideo z koncertu zespołu Playboys dzięki uprzejmości Dariusza Zgardzińskiego.

Najnowsze ogłoszenia