Ogłoszenie

Przy Źródliskach w Łanach świętowano Europejskie Dni Dziedzictwa

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Piękna pogoda, urzekające miejsce, przepyszne regionalne potrawy, występy artystyczne i pokazy historyczne – nic dziwnego, że minionej niedzieli na teren przy źródliskach w miejscowości Łany zawitały tłumy ludzi. Okazją były obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w gminie Gościeradów.

Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem ,,Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Organizatorzy zadbali o to, by atrakcji nie brakowało. Były występy lokalny zespołów i artystów, konkursy na najlepsze potrawy z ziemniaka, napoje i ciasta związane z Lubelszczyzną oraz ich degustacja, konkurs na najpiękniejsze stoisko, ognisko z kiełbaskami.

Nie zabrakło też dmuchańców i animacji dla dzieci. Obejrzeć można było ponadto plenerową wystawę ,,Kaplica św. Jana Nepomucena w retrospekcji”.

Sporo wrażeń dostarczył też pokaz ułański przygotowany przez Kawalerię Kowalów z Borowa nad Wisłą w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika.

 

foto z ułanami za UG Gościeradów

Więcej na temat imprezy będzie można przeczytać w naszych papierowych gazetach Głosie Kraśnickim i Gońcu Gazecie Powiatowej. Na portalu zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji z imprezy.

Najnowsze ogłoszenia